PDA

Επιστροφή στο Forum : Υπάρχει πιθανότητα να σωθούν τα πόδια του?

Το Σάββατο 6-7-2013 το βράδυ θα πραγματοποιηθούν εργασίες συντήρησης και αναβάθμισης του φόρουμ και ενδέχεται να παραμείνει κλειστό για 1-2 ώρες.
Ευχαριστούμε για τη κατανόηση και τη συνεργασία σας μαζί μας !!!

Agapi
22-01-13, 21:41
Αυτό είναι αποτέλεσμα άσχημης πτεροφαγίας μετά απο 6 μήνες σε καταστάση κανιβαλισμού μέχρι που φορέσαμε κολλάρο περάσαμε το βασανιστήριο μας και το ξεπεράσαμε.

Σήμερα πήγα στο γιατρό για να το εξετάσει δεν το πίστευε ότι το ξεπεράσαμε αλλά ουτε κιεγώ. Ο γιατρός μου πρότεινε αυτά τα φάρμακα (αντιφλεγμονικά)...πριν του τα χορηγήσω θέλω τη γνώμη σας...synulox ,metacam........έχω ξεκινήσει να του κάνω συχνές πλύσεις με χαμομήλι μασαζάκι και γυμναστική στο ένα ποδαράκι γιατί είναι πλέον κοκκαλωμένο ξέσπασε απτη πληγή.. αλλα δεν το βάζει κάτω συνεχίζει και περπατάει με το άλλο ποδαράκι του. 'Ολα δεν είναι ρόδινα σαυτή τη ζωή....ήταν θαύμα για μενα που το ξεπέρασε...πέρασα πολύ άσχημες στιγμές κιεκεινος αλλα δεν το βάζει κάτω....Εκτιμώ κάθε πολύτιμη συμβουλή σας ναστε καλά σας Ευχαριστώ.

Ακολουθούν φωτογραφίες ...

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/269249_4643120670398_762618509_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/208302_4643121070408_270609997_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/181126_4643121190411_615021728_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/558350_4643121390416_1702356642_n.jpg

Εδώ καμαρώνει ακόμα ένα φτερό έχουμε να συμπληρώσουμε......

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/537014_4643121790426_1291554942_n.jpg

Με τα παιχνιδάκια μας...

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/428068_4643125390516_287693499_n.jpg

Giotoyla
22-01-13, 21:43
Γλυκιε μου Πιπη....λυπαμαι παρα πολυ....

Μπέττυ
22-01-13, 21:46
Ψυχούλα μου....

Μπράβο στο Πίπη μα και σε σένα που καταφέρατε και φτάσατε εδώ μετά από όλον αυτό το Γολγοθά!!!!

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου ,όλα μα όλα να πάνε καλά!!!!!

Marilenaki
22-01-13, 21:57
αχ καημενουλη μου.. εχει ατροφισει το πατουσακι του.. τι σου ειπε ο γιατρος σε αυτο?

σε τι δοσολογια θα παιρνει τα φαρμακα?

απο οτι διαβαζω για το metacam ειναι κτηνιατρικο και αναφερεται για φλεγμονες:

http://www.agrotikistegi.gr/images/stories/metacam-1.jpg

και το αλλο φαρμακο ειναι κτηνιατρικο

SYNULOX 250mg TABS (http://www.agrotikistegi.gr/products-mainmenu-64?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=218&category_id=369)

ειναι δυνατος ο πιπης ολα θα πανε καλα!!!

Tasrek
22-01-13, 22:00
Σίγουρα δεν θα είναι μια ευχάριστη διαδικασία για το πουλί η αποκατάσταση των ποδιών του. Έχουν ταλαιπωρηθεί πολύ και χρειάζεται πολλή δουλειά για να επανέλθουν στο φυσιλογικό.
Ο γιατρός σου εξήγησε για ποιόν λόγο χρειάζεται να του χορηγήσεις αντιφλεγμονώδη;

vagelis76
22-01-13, 22:09
Πρωτη φορά βλέπω τέτοιες εικόνες αυτοκαταστροφής σε πόδια πουλιού και δένεται το στομάχι μου κόμπος....Πιστεύω όμως ότι θα τα καταφέρει και σε αυτή σας τη προσπάθεια θα βγείτε νικητές Αγάπη!!!!Δε τα ξέρω τα φάρμακα και δε μπορώ να σου πώ κάτι πάνω σε αυτό....αλλά στη θέση σου θα ρωτούσα το γιατρό μου αν υπάρχει κάποια αλοιφή που μπορεί να βοηθήσει την ανάπλαση των κυττάρων στα πόδια του και να προλλάβετε ώστε να μη νεκρωθούν τα δαχτυλάκια του.Ακόμα όμως και να νεκρωθούν κάποια από τα δαχτυλάκια του,δε θα έχει πρόβλημα στη μετέπειτα ζωή του.Θα προσαρμοστείτε στη λίγο πιο ειδιέταιρη ζωή με τις ανάλογες συνθήκες.Δώσε του πολλά φιλιά,είναι πραγματικά πουλί με πολλές αντοχές και δύναμη κι εσύ μια υπέροχη μαμά!!!

Agapi
22-01-13, 22:10
καθε βραδυ μια σταγονα...το metacam

1 τεταρτο του χαπιου καθε πρωι και βραδυ.... synulox το διαλυω σε κουταλι σαν την ασπιρινη και την χορηγω στο πουλι με συριγγα.

Όχι δεν μου το εξήγησε...απλά μου δωσε τα φάρμακα. Γιαυτό και σας ρωτώ! Τρέμω μην ξαναρχίσει πάλι να ξαναμαδιέται.

Dream Syndicate
22-01-13, 22:12
έχω μείνει άφωνος. ένα έχω να πω Αγάπη.Σε θαυμάζω για την προσπάθειά σου και την υπομονή για να κάνεις καλά τον Πίπι.
Εύχομαι να περάσει και αυτός ο σκόπελος.
Απλά υποκλίνομαι.

Tasrek
22-01-13, 22:15
καθε βραδυ μια σταγονα...το metacam

1 τεταρτο του χαπιου καθε πρωι και βραδυ.... synulox το διαλυω σε κουταλι σαν την ασπιρινη και την χορηγω στο πουλι με συριγγα.

Όχι δεν μου το εξήγησε...απλά μου δωσε τα φάρμακα. Γιαυτό και σας ρωτώ! Τρέμω μην ξαναρχίσει πάλι να ξαναμαδιέται.
Αύριο λοιπόν (γιατί τώρα ο γιατρός βλέπει Σουλεϊμάν) θα τον πάρεις τηλέφωνο και θα τον ρωτήσεις να σου εξηγήσει σε τι ωφελούν τα αντιφλεγμονώδη. Πχ είναι να να αντιμετωπίσει πιθανές μολύνσεις στις πληγές των ποδιών;
Έχεις κάθε δικαίωμα να μαθαίνεις. Μην διστάσεις. Εκείνος μόνο μπορεί να σου εξηγήσει το σκεπτικό του.

Sissy
22-01-13, 22:18
Ευτυχώς που γίνονται θαύματα!!Αγάπη έχω μείνει άναυδη....κουράγιο και όλα τα βάσανα σας θα ξεπεραστούν τελείως, ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού

Μπέττυ
22-01-13, 22:21
Τα αντιφλεγμονώδη σου τα έδωσε πολύ πιθανόν για τις πληγές στα πόδια του.Φλεγμονή είναι όταν μαζεύεται υγρό κάπου,είναι πιο ζεστό το σημείο,πονάει .Από ότι βλέπω το ποδαράκι του έχει φουσκαλίτσα.

Sissy
22-01-13, 22:33
Σου έδωσε τα αντιφλεγμονώδη για τους πόνους που έχει το πουλάκι από τις πληγές Αγάπη, θα το βοηθήσουν ν΄αναρρώσει, να μη πονάει και έτσι να σταματήσει ν΄ασχολείται με αυτά

Sissy
22-01-13, 22:36
http://i50.tinypic.com/2a0c6r5.jpg

Agapi
22-01-13, 22:42
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους...πραγματικά δεν έχω λόγια να περιγράψω..το πως νιώθω...μόνο δάκρυα στα μάτια ..μου ρχονται. Αυτό το πουλί μου έδωσε πολλά μαθήματα,,, το κυριότερο να μάχομαι για την ζωή μου και να μην το βάζω κατω...Πιστεύω σε κεινον και ειμαι παντα διπλα του...ήταν ένα θαύμα η ευχή μου πραγματοποιήθηκε δεν ήθελα κάτι άλλο....Μετά τις φουρτούνες έρχεται και η μπονάτσα όπως λέει ο πατέρας μου.. σας ευχαριστώ και πάλι ! Μια αγκαλιά.....μεγάλη θα ήθελα να σας πάρω...απτις ευχές σας παίρνω κουράγιο και θα συνεχίσω όλοι θα συνεχίσουμε και θα παλέψουμε καθετι άσχημο μας συμβαίνει!!!!!!!

zack27
22-01-13, 22:53
Αχ βρε Αγαπη στεναχωριεμαι πολυ!!! αλλα πιστευω οτι ολα θα πανε καλα!!!!!!!!!

dia
22-01-13, 23:29
Είμαι πολύ λυπημένη Αγάπη για όλο αυτό το κακό που σας βρήκε.
Χάρηκα που το ξεπέρασε ο Πίπης και πιστεύω ότι με την αγάπη την δικιά σου και την επιμονή σου θα καταφέρει να ξεπεράσει και το πρόβλημα των ποδιών του.
Πολλές αγκαλιές σε σένα και στον Πίπη.

fspike
22-01-13, 23:50
Aγάπη δεν είχα κατάλάβει το μέγεθος της ζημιάς... Έμεινα άφωνος! Μπράβο σας για το μέχρι τώρα αποτέλεσμα!!! Περαστικά στον Πίπη!!!

BanOr
23-01-13, 00:43
Αγάπη δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα.
Ο Πιπης είναι ένας δυνατός μαχητής και καλή προπονητρια!

Sent from my HTC One V using Tapatalk 2

Windsa
23-01-13, 01:58
Αχ Αγάπη, δεν πίστεψα ποτε ότι θα φτάσει σε τέτοιο σημείο. Τι κρίμα το πουλάκι...τόσο όμορφο και γλυκό πουλάκι που μας έκανε χαρούλες στο νησί. Αγάπη, υποκλίνομαι, φαντάζομαι πως νιώθεις και ποσο σου πονάει. Κρατηθείτε κι οι δυο. Ο Πίπης θα αντέξει όλα με την αγάπη σου και υποστήριξη σου.

Δυστυχώς η γνώμη μου είναι ότι το μαύρο ποδαράκι απ όσα βλέπω είναι νεκρό. Και πιστεύω ότι θα το χάσει...το άλλο ακόμα παίζεται...αλλα ότι περιοχή είναι μαύρη και στεγνή δυστυχώς νέκρωσε. Το λέω επειδή είχα παραδείσια που νεκρώσανε έτσι τα δάκτυλα και στο τέλος απλά πέσανε.... τώρα τι θα γίνει με ολόκληρο το πόδι δεν ξέρω. Οι αλοιφές προφανώς είναι να μην μολυνθεί και να μην απλώνεται η φλεγμονή. Να στεγνώσει καθαρά.

Τι κρίμα βρε , δεν πιστεύω στα ματια μου.

Αγάπη, ίσος καλύτερα να καθόταν στο πάτωμα στο μαλακό υπόστρωμα?
Κρατήσου κοριτσάρα μου...Ξέρω ποσο αγαπάς αυτό το πλασματάκι και ποσο νιώθεις βλέποντας το να πονάει.

Κουράγιο και περαστικά στον Πιπί μας.
Όλα θα πάνε καλά Αγάπη!

Leonidas
23-01-13, 09:54
Καλη σου μερα φιλη μου Αγαπη, το οτι το παλευεις ακομη και το μικρο σου διαβολακι ειναι διπλα σου ειναι οτι καλυτερο και δειχνει ποσο το αγαπας...οι εικονες που ειδα δειχνουν ομως ασχημη εξελιξη οπως εχει γραψει η Πωλινα , το ενα ποδαρακι του σχεδον εχει χαθει..εχει δημιουργηθει γαγγραινα και αν συνεχιστει θα ειναι μοιραια...σε αυτο το σταδιο μονο τα φαρμακα που σου δωσε ο γιατρος συν αυτο που θα σου γραψω..

υπαρχει στα φρμακεια medicasol αλοιφη ειναι αναπλαστικη και ειναι απο τις κορυφαιες δεν υπαρχει κινδυνος ερεθισμου

θα σε συμβουλευα ομως επειδη πριν καιρο ειχα τον παππου μου με γαγγραινα στο ποδι απο τον αστραγαλο και κατω οι γιατροι δεν του διναν πολυ χρονο , καταφεραμε ομως και συντηρησαμε το ποδι για 6μηνες χρησημοποιωντας medicasol σκονη την οποια την ανακατευαμε με malox plus ποσιμο εχει αντιοξειδοτικες ιδιοτητες (για τις πληγες που ανοιγαν) και αλοιφαμε στο ποδι ο συνδιασμος αυτων των δυο εχει εξαφανισει και σημαδια απο εγκαυματα και κατακλησεις σε ηλικιωμενους..

Πρεπει οσο μπορεις να το συντηρησεις γιατι το μικροβιο αυτο ειναι υπουλο...το αν θα χρειαστει επεμβαση θα πρεπει να μιλησεις με το γιατρο...θα ναι κατι δυσκολο να ξερεις και να σαι ετοιμη για ολα...οτι αλλο χρειαστεις ξερεις..:) και να σαι παντα δυνατη..!

Agapi
23-01-13, 14:10
Aν και στενοχωριεμαι μαυτα που διαβαζω.....θα το παλεψουμε μεχρι τελους..η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια σας ευχαριστω μεσα απτην καρδια μου...Σημερα το βραδυ δεν μπορουσα να κοιμηθω καθομουν και το σκεφτομουν ειναι ψυχοφθορο με το ζορι σηκωθηκα σημερα.....δεν θελω να τον βλεπω να ποναει και να φτασει σε ασχημη κατασταση ...θα κανω το καλυτερο σας το υποσχομαι..και οσο αντεξουμε... και παλι ευχαριστω..το εκτιμω.

Μπέττυ
23-01-13, 14:52
Άχ Αγάπη μου,οτι και να σου πούμε είναι λίγο.....Δύναμη να έχεις και κουράγιο και να μην τα κρατάς μέσα σου,είμαστε εδώ μαζί σου ,όποιος μπορεί να βοηθήσει με την εμπειρία του και οι υπόλοιποι να σε ακούμε και να σε στηρίζουμε!!!
Μια μεγάλη αγκαλίτσα σε σένα και στον Πίπη από μένα!

Sotos99
23-01-13, 15:58
Κουράγιο Αγάπη και Πιπι

Agapi
23-01-13, 18:16
Ηδη ξεκιναω θεραπεια εχω παρει πολλες συμβουλες και θα κανω οτι περναει απτο χερι μου

vagelis76
23-01-13, 19:26
Αγάπη οτιδήποτε βρίσκεις χρήσιμο από αυτά που λέγονται εδώ και πιστεύεις ότι μπορεί να σε βοηθήσουν,καλό είναι να παίρνεις πρώτα τη γνώμη του γιατρού σου πριν τα εφαρμόσεις.

Δε ξέρεις πόσο θέλω να περάσουν όλα γρήγορα και να σταματήσει ο Πιπήκος και εσύ να πονάτε.

Agapi
23-01-13, 19:33
Σημερα του εδωσα φαρμακα....τωρα το απογευμα εβαλα σε μια λεκανιτσα χαμομηλι ειναι θαυματουργο και βοηθαει στην επουλωση του εκανα πλυση...λαθος μουβεβαια αλλα οταν του κανω μασαζ φοβαμαι οταν του μετακινω τα δαχτυλακια μη του σπασω κανενα..αυτο ρωτησα και τη Μπεττουλα μου ειπε πως αν ποναει κυκλοφορει αιμα...ευχομαι να μην ειναι νεκρο......Αφηστε με τουλαχιστον να ελπιζω..Με την επιδραση των φαρμακων εχει πεσει σε ληθαργο και γενικα εχει ακεφιες ..αλλα δεν μπορω να κανω διαφορετικα ΠΡΕΠΕΙ!

Leonidas
23-01-13, 20:32
Αγαπη θελει προσοχη γιατι αν προκαλεσεις αιμοραγια θα ναι δυσκολα τα πραγματα...πιστευω πως δε πρεπει να του κανεις πλυσεις με υδατικα συστατικα / χαμομηλι λογο μικροβιων και ανοιγμα πληγων..μιλα με το γιατρο πες του και αυτο που σου ειπα και πραξε αναλογα...

Agapi
23-01-13, 21:22
αυτο ηταν χθες σημερα πλεον το μασαζ...... γινεται χωρις χαμομηλι εφαγα τiς δαγκωνιες μου ευγενικα του κανα μασαζ στο ποδαρακι δειχνει να τον ποναει ;/ μου κραταει μουτρα αλλα του ψιθυρισα στο αυτι πως πρεπει να το παλεψουμε!

http://www.youtube.com/watch?v=FCdGvh-eDho&feature=youtu.be

Μπέττυ
23-01-13, 21:31
Να του πείς επίσης στο αυτάκι οτι τον αγαπάμε και θέλουμε να γίνει καλά!!!!!
Δύναμη και κουράγιο!!!

Giotoyla
23-01-13, 21:45
Αγαπη δωσε ενα ζουμερα φιλακι απο εμενα στον μικρουλι...Κατα βαθος ξερω πως θα γινει καλα επειδη εχει παρα μα παρα πολυ αγαπη απο εσενα..........

mallias27
23-01-13, 21:51
Ο χρονος ειναι ο καλυτερος σας συμμαχος Αγαπη Και Πιπη!Αγαπη Απλα Υποκλινομαι...

Sissy
23-01-13, 21:51
Πίπη μου, πουλάκι γλυκό και χαδιάρικο κάνε υπομονή κι έχε δύναμη!περαστικά σου σ΄αγαπάμε!!!

Agapi
23-01-13, 22:12
απο μικρο του αρεσε το κρυφτο και το κυνηγητο....τον ελεγα σιφουνα.....

http://www.youtube.com/watch?v=DpN_Zw3kZXQ

κλειινω μαυτο το βιντεο για να δειτε πως δεν τον νοιαζει και τοσο που δεν μπορει να περπατησει και με τα 2 του ποδια το παλευει και με το ενα και ας ειναι το κοκκαλωμενο το κουναει...... παντα του αρεσει να κανουμε παιχνιδια λατρευει το κυνηγητο και ας μην μπορουμε να τρεξουμε πολυ....αυτη ειναι η καθημερινοτητα μας...Σας ευχαριστω πολυ ολους

http://www.youtube.com/watch?v=Jab67JoxRTk&feature=youtu.be

kaveiros
23-01-13, 23:51
Να πω οτι δε σε καταλαβαίνω θα πω ψέμματα. Η όλη ενασχόληση μου με άρρωστα μου έχει διδάξει 2 μαθήματα. Το ένα είναι ότι πρέπει να κάνεις ψυγείο τα όποια συναισθήματα νιώθεις και να δίνεις τα φάρμακα, να κάνεις τα απαραίτητα, όσο κι αν πονάει, όσο κι αν δε θέλει. Η ανταμοιβή έρχεται μετά όταν βλέπεις τα πρώτα σημάδια βελτίωσης έστω και λίγα. Το άλλο είναι ότι τα πουλιά καταλαβαίνουν πολύ περισσότερα απ όσα δείχνουν και ο Πίπης είμαι σίγουρος ότι καταλαβαίνει πως προσπαθείς να τον βοηθήσεις και είμαι σίγουρος πως ότι κι αν γίνει θα είναι το καλύτερο δυνατό. Κουράγιο και υπομονή Αγάπη, εύχομαι να πάνε όλα παραπάνω από καλά.

sarlis
24-01-13, 00:15
Πιπακο κουραγιο.Φιλακια απ την Μικι.Θα τα καταφερεις:Laie_7:

Ηλίας
24-01-13, 00:20
:237: Επειδή του αρέσει να κυνηγάει ρούχα, δοκίμασε να παίξετε με μια κάλτσα! πιστεύω θα ξετρελαθεί! :lol1: ;)

klairoula
24-01-13, 00:46
Δεν πίστευα στα μάτια μου, μου είπες το Σάββα το πως είνα άσχημη η κατάστασή του αλλά δεν κατάλαβα πόσο άσχημη ήταν! Κουράγιο κορίτσι μου, όσο κι αν δαγκώνει, όσο κι αν αντιδρά εσύ κάνε αυτό που πρέπει! Ξέρω πως είναι δύσκολο! Εύχομαι όλα να πάνε καλά και πιστεύω πως θα γίνει!!!

dia
24-01-13, 01:03
Αγάπη λυπάμαι πολύ για τον Πίπη σου.
Το χαμομήλι που του έβαλες, ναι μεν έχει αντισηπτικές ιδιότητες αλλά προκαλεί και ξηροδερμία οπότε ο Πίπης σου θα πονάει περισσότερο.
Δεν ξέρω με τι κρέμα του κάνει μασάζ στο ποδαράκι. Πρόσεξε οι κινήσεις σου να είναι ελαφριές και με φορά από κάτω προς τα πάνω.
Αν θέλεις εγώ μπορώ να σου δώσω δύο κρεμούλες φυτικές που είναι επουλωτικές και αντιφλεγμονώδεις , αφου φυσικά ρωτήσεις και τον γιατρό σου αν πρέπει να τις χρησιμοποιήσει ή όχι.
Σου γράφω την ονομασία, τα συστατικά και τις ιδιότητες τη κάθε κρέμας.

1) savory : Συστατικά: ευσερίνη, ανθόνερα - βάμματα - υδατικά εκχυλίσματα από καλέντουλα, άρνικα, τήλιο, φασκόμηλο, θυμάρι, σαμπούκο, πρόπολη, μπόρακο, μουρουνέλαιο, καροτέλαιο, λάδι αβοκάντο και υπέρικο. Αιθέρια έλαια από λιβάνι, λεμόνι, θυμάρι, κυπαρίσι.
Είναι αντιφλεγμονώδης, μπαίνει ακόμα και σε ανοιχτές πληγές και μπορεί ακόμα να χρησιμοποιηθεί και από μωρά (το γράφω αυτό επειδή ένα μωρό μπορεί να την φάει, δεν πρόκειται να πάθει τίποτα).

2) panacea : Συστατικά: ανθόνερα - βάμματα - υδατικά εκχυλίσματα από καλέντουλα, χαμομήλι, λεβάντα, εχινάτσια, υπέρικο, αραχιδνέλαιο, υπερικέλαιο, χαμομηλέλαιο, λάδι καλένουλας, άρνικα, καλαμίνη, και βιταμίνες Α, Ε κτλ..
Οι βιταμίνες μαζί με την καλαμίνη και το υπερικέλαιο καταπραϋνουν και θρέφουν το δέρμα. Και αυτή μπορεί να χρησιμοποιηθεί από μωρά.

Και τις δύο αυτές κρέμες τις ξέρω πολύ καλά και εάν δεν έχεις συγκεκριμένη κρέμα που του βάζεις, αν θες ρώτα τον γιατρό σου και αν σου επιτρέψει πολύ ευχαρίστως να σου τις δώσω.

Θα χαρώ πολύ να μάθω ότι πάει πολύ καλύτερα ο Πίπης.

Φοίβος
24-01-13, 10:06
Περαστικα του Αγαπη! Ουτε εγω ειχα καταλαβει το μεγεθος τη ζημιας που ειχε κανει! Νομιζα οτι μαδουσε απλα τα φτερα του και δαγκωνε και τα ποδια του που και που κανοντας πληγουλες στα μπουτια και γι αυτο του βαλατε το κολαρο. Εμπιστεψου το γιατρο (μιας και ξερει καλυτερα απο εμας) κι ολα θα πανε καλα!

Φαινεται παντως στα βιντεο χαρουμενος και να μην τον προβληματιζει ιδιαιτερα το ποδι του.

Agapi
24-01-13, 11:00
ξαναπηρα το γιατρο τηλεφωνο παω για επισκεψη σημερα ξανα...ευχαριστω Ντια μου θα του πω και για τις αλοιφουλες οπως και εσενα Λεωνιδα.....

ισως χρειαστει επεμβαση δεν ξερω...Ο χρονος θα δειξει......κουραγιο μας....

Μπέττυ
24-01-13, 11:40
Κουράγιο Αγάπη μου!Περιμένουμε με αγωνία αυτά που θα πεί ο γιατρός.

Agapi
24-01-13, 13:31
Eχω ξεκινησει και παιρνω πολλες γνωμες εστειλα E-mail στον καλυτερο πτηνιατρο στο εξωτερικο που υπαρχει απο σχολια και βαθμολογιες στο ιντερνετ...ελπιζω να μου απαντησει...

οπως επισης πηρα τηλεφωνο το Αττικο ζητησα τον κτηνιατρο που επιβλεπει τα ζωα και απο εκει πηρα γνωμη του εστειλε e-mail καναμε βεβαια μπακαλιστικες δουλειες μουπε απαυτα που ειδε πως ειναι μια μορφη γαγγραινας...η χαρη μου πρεπει να φτασει στα Σπατα...δυστυχως δεν εχει γραφειο..και μου εδωσε τα εξης φαρμακα..που πρεπει να δρασουν για αποφυγη μολυνσης και μικροβιολογικων λοιμωξεων

πρεπει να ξεκινησει να παιρνει baytril που ειναι καθαρα για πτηνα

μετα FLAGYL απο δικο μας φαρμακειο

ULTRA LEVURE KAΨΟΥΛΕΣ

BENE FLORA Φακελακια

υπαρχει φαρμακο σεναντιλ???

οι κρεμες μου παν πως δεν προκειται να το βοηθησουν...και δεν χρειαζεται η καταπολεμηση πρεπει να γινει εσωτερικα στο πουλι αυτα......

περιμενω κιαλλη απαντηση απο αλλο γιατρο.....μαζι και επισκεψη

ισως και να χασουμε τα δαχτυλακια μας θα κανω οτιδηποτε δυνατο να το καταπολεμησουμε!!!!!

BanOr
24-01-13, 13:57
Μπραβο Αγαπη για την επιμονη σου!
Δεν μιλησες μονο με ενα γιατρο αλλα με πολλους! Μεχρι και στο εξωτερικο!

Agapi
24-01-13, 14:02
Λυπαμαι που το λεω αλλα δεν υπαρχει ειδικευομενος πτηνιατρος και οσοι ασχολουνται κτηνιατροι μαυτο το κλαδο δεν εχουν πολλες γνωσεις...απο αγανακτηση εφτασα εκει.

Sissy
24-01-13, 14:05
Αγάπη είσαι υπόδειγμα μαμάς...τα πουλάκια μας πιστεύω πως είναι ισότιμα μέλη των οικογενειών μας και εσύ το αποδεικνύεις αυτό με τις κινήσεις σου!
κουράγιο και δύναμη, να΄ναι όλα περαστικά!!

Sissy
24-01-13, 14:09
Λυπαμαι που το λεω αλλα δεν υπαρχει ειδικευομενος πτηνιατρος και οσοι ασχολουνται κτηνιατροι μαυτο το κλαδο δεν εχουν πολλες γνωσεις...απο αγανακτηση εφτασα εκει.

Δυστυχώς στην Ελλάδα δεν υπάρχουν ειδικευμένοι πτηνίατροι (ακόμα και σήμερα, 12 χρόνια μετά από τις άσχημες εμπειρίες που είχαμε κι εμείς με τον Κόκι), όσοι κτηνίατροι ασχολούνται με πουλιά προσπαθούν να μάθουν κάποια πράγματα μόνοι διαβάζοντας.....

Μπέττυ
24-01-13, 14:35
υπαρχει φαρμακο σεναντιλ???

Ψάχνω τόση ώρα,έχω ανοίξει και τα βιβλία μου φαρμακολογίας,τέτοιο φάρμακο δεν μπορώ να βρώ...
Cantil;;;Μόνο σε αυτό πάει το μυαλό μου....

Agapi
24-01-13, 14:43
Moλις απαντησε :

Προς

Αgapi (http://gr-mg41.mail.yahoo.com/neo/launch?.rand=ako3g33ibsdks#)
Ross Perry (http://gr-mg41.mail.yahoo.com/neo/launch?.rand=ako3g33ibsdks#)

Agapi, your pet is in big trouble and has gangrene of tips of black toes on left foot and probably most of right foot and apparent cellulitis of both feet proximal to the gangrene. I will do some remote work immediately by using my dowsing charts to evaluate details of what can be done quickly. Please see www.goldcoastbirdvet.com (http://www.goldcoastbirdvet.com) hover mouse over menus and more menus open up and find remote evaluations consultations and advice.. I will start an evaluation now ie 10.05 pm Sydney time and report back soon. Love and gratitude, Dr Ross Perry

It is now 11.30 and I am too tired to continue tonight I have done a lot of work and time. I suggest Be Relieved Esseintal Oil topically 3 x a day on both feet (www.aroma.com.au (http://www.aroma.com.au)) if possible or dmso sparingly twice daily and keeping the dead skin moist especially where it meets live tissue so that it can expand and be peeled back in next week or so. She will lose parts of her left toes and most of her right foot but will adjust and be happy if given best of care and attention now , with understanding and fulfillment of her needs as well. Blessings of love and gratitude, Ross. Please let me know what you want me to do in morming here asap> Tx.

On Thu, Jan 24, 2013 at 8:19 PM, Αgapi <@yahoo.gr (agapi4@yahoo.gr)> wrote:
Dear Dr Ross Perry,

ο πτηνιατρος μου απαντησε αμεσως δυστυχως γαγγραινα και ισως εξαπλωθει και στο αλλο ποδι....Θα χάσει τα δαχτυλα της .....ειναι σε ασχημη κατασταση αυτα...

Agapi
24-01-13, 14:48
tears 2

BanOr
24-01-13, 15:30
Και να χασει καποια δαχτυλακια θα μπορει να κινειται και να χαιρετε κανονικα!
Μην νομιζω οτι ο Πιπης θα ειναι αναπηρος!
Απλα διαφορετικος!
Κανεις οτι μπορεις και παραπανω απ'οτι θα εκαναν πολυ "φιλοζωη" που θα το παραταγανε στην τυχη του και οτι βρεξει ας κατεβασει!
Δεν θα τον αγαπας λιγοτερο!
Ουτε και αυτος!
Στην αρχη θα ειναι δυσκολο αλλα ολα καλα θα πανε στην συνεχεια!
(η μητερα μου εχει ενα καναρινακι που γεννηθηκε με μια φτερουγα! Εχει το καλυτερο κελαιδησμα)

vagelis76
24-01-13, 17:12
Θαυμάζω το τρόπο,την επιμονή και το κουράγιο σου Αγάπη ,μας διδάσκεις πολλά μέσα από αυτό το θέμα και ο Πίπης είναι ο μικρός μας ήρωας !!!!

Μη σε παίρνει από κάτω και μη σε στεναχωρεί αν θα χάσει κάποια δαχτυλάκια,θα προσαρμοστεί και θα είναι ένα κανονικό πουλί που ίσως δε μπορεί να κρέμεται ανάποδα ή να πιάνει τους καρπούς με το ένα του πόδι.Θα του κάνει μαθήματα ο Γκούσταρ μου που εδώ και 1 χρόνο έχει 1 δαχτυλάκι λιγότερο και είναι φυσιολογικότατος και πιο δραστήριος απ όλα τα υπόλοιπα πουλιά μου!!!

**Όταν μιλάς με νέους γιατρούς για να πάρεις γνώμες,καλό είναι να τους λες το ιστορικό του και τη φάρμακα έχει πάρει μέχρι τώρα,μήπως και δε πρέπει να μπερδευτούν δραστικές τους ουσίες.

Αγαπάμε Πίπη και μαμά Αγάπη,να το θυμάσαι !!!

zack27
24-01-13, 22:40
Αγαπη ολοι στελνουμε θετικη ενεργεια!!! πολλα φιλια να του δωσεις απο μενα και να χει δυναμη!!!

Agapi
24-01-13, 22:52
ελαβα ενα αλλο μηνυμα μου που περιγραφει μαλλον την κατασταση του πουλιου..πως το εκανε δεν ξερω επισης μουπε πως ειναι κοριτσακι...ενα μηνυμα εστειλα και πηρα 4-5 απαντησεις..

What is the general vitality (GV) on exponential scale positive or negative 0-180 of Monk Parrot of Agapi" 90. nutritional status? 135. discomfort status? negative 60. Pain status? neg 120, inflammation status? 179. Burn status? 100. infection status? 178/180 What sex? female
How many health issues does she have now? 12
#1=pain. how many cords maintaining the pain? 12. I now command transformation of those cords. how many cords are now (10.14pm )maintaining the pain? 0. What is the GV of the pain now? 0 (down from neg 120)
#2=thermal burns to both feet and ? wing tips and beak. How many cords are maintaining the burns? 26. I herewith command transformation of those cords now at 10.20 pm. How many cords are now maintaining the burns? 0. What is the Gv of the burns? 0. Were the burns from landing in hot food,water or oil or hot plate? hot plate. How many days ago did she get burnt? Just under 18 days.
#3=bacterial. How many species of bacteria? 2. Staphylococcus and Streptococcus sp. how many organs are infected? 24. What is the GV of the combined bacterial infections? 160. How many cords are maintaining the bacteria? 12. How many cords are maintaining the associated infections and disease? 28. I hereby command transformation of all these cords to expedite healing. How many cords are now (10.30pm) maintaining the bacteria? 0. How many cords are maintaining the associated infections and disease? 0. What is the GV of the bacterial infections now? 0. of the bacteria associated diseae? 0
More to follow!
#4=fungal. How many species of fungi? 3. Candida, Aspergillus and Macrorhabdus ornithogaster

What is the gv of the combined fungal infections? 165, Candida? 120, Aspergillus? 110, Macrorhabdus? 150. How many cords for the Candida? 8, Aspergillus? 15 . macrorhabdus? 24.
I hereby command tranformation of all these cords ad those supporting associated disease to expeditie recovery and heaing. How many cords in total are now maintaining the 3 species of fungi and the associated diseases in this monk parrot (10.51 pm) 0. What is the combined gv of the combined fungal infections (0) and associated diseases (0) now? 0
#5=Chlamydia. Are chlamydia bacteria still present in this monk parrot? no, in world? no. Are they extinct as a direct result of my commands? yes. Is Chlamydia associated disease still present in this monk parrot? yes. how many organs? 13. What is the GV of the infection? 0, of the associated disease? 140, of the associated auto-immune disease? 170. How many cords are maintaining the chlamydia? 0, the chlamydia associated disease? 11, the chlamydia induced autoimmune disease? 6.
I hereby command transformation of all these cords so that the diseases are no longer maintained and healing and recovery is being expedited now. How many cords in total are now (11.02 pm) supporting chlamydia associated disease and chlamydia associated autoimmune disease in this bird? 0. What is the gv of the disease now? 0, of the autoimmune disease now? O
What is the monk parrot's GV now at 11.04 pm? 110. pain gv now? 0.
#6=bruising. What is GV of the bruising? 100. How many organs are bruised? 6. are there sternal injuries? yes. How many cords are maintaining the bruising associated disease? 6. Commanded transformation of cords at 11.10 pm. How many cords are now maintaining the bruising? 0. What is the Gv of the bruising now? 0
#7=flukes. how many species? 1. What are they? blood flukes. what is their gv? 130, gv of associated disease? 140. How many cords supporting the flukes? 10. the associated disease? 18. I hereby command ... How many cords now 11.10 pm supporting the blood flukes? 0, the associated disease? 0. What is gv of the flukes?0, Disease? 0
GV of monk parrot now? 145
#8= other poisons. GV of this issue? negative 110. How many other poisons? 55. How many cords? 94. I command.. How many cords now? 0, how many poisons now? 0 What is the GV now? 0

Ισως μαλλον ζηταει να του κανω εξετασεις σαυτα..αλλα αυτο που με παραξενευει..ειναι οτι γραφει σε καθε ερωτηση και μια απαντηση

Sissy
24-01-13, 22:57
Σαν να έβαλε σε κάποιο πρόγραμμα υπολογιστή την περίπτωση του Πίπη.....;;;;

Agapi
24-01-13, 23:02
ισως να φτιαξε αρχειο αλλα πως προεβλεψε ολα αυτα λες ναναι απαντησεις???

zack27
24-01-13, 23:03
και πως καταλαβε το φυλο?

Sissy
24-01-13, 23:15
ισως να φτιαξε αρχειο αλλα πως προεβλεψε ολα αυτα λες ναναι απαντησεις???

και πως καταλαβε το φυλο?

γι αυτό λέω πως αυτές οι ''απαντήσεις'' μου δίνουν την εντύπωση....κονσέρβας=ηλεκτρονικού προγράμματος

Sissy
24-01-13, 23:25
....κατά την γνώμη μου ίσως θα έπρεπε να ρίξει μια ματιά σ΄αυτές τις ''απαντήσεις'' ο γιατρός που παρακολουθεί τον Πίπη, όχι γιατί πιστεύω πως θα βγει κάτι, αλλά....γιατί όχι;

Φοίβος
25-01-13, 10:28
Αγαπη ΜΠΡΑΒΟ σου που το ψαχνεις τοσο πολυ! Πιστευω οτι θα παει καλα ο μικρος σου! Να σου πω την αληθεια απο τις 2 γνωμες που εγραψες εδω του ξενου γιατρου μου φανηκε πιο ταιριαστη στην περιπτωση σου. Δεν ειδα καπου ξεκαθαρα να λεει οτι ειναι θηλυκο το πουλακι απλα νομιζω οτι παρασυρωμενος απο κατι αρχισε να μιλαει για το πουλι σαν να ειναι θηλυκο. Εκτος κι αν κατι δεν διαβασα σωστα. Τελοσπαντων δεν ειναι αυτο το θεμα μας βεβαια τωρα, ας ειναι οτι θελει αρκει να γινει καλα. :) Θα προτεινα να ακολουθησεις τις συμβουλες του ξενου γιατρου ή να οπως προτεινε η Σισσυ να τα δειξεις στον γιατρο που τον παρακολουθει. Ποιος γιατρος ειναι?

Agapi
25-01-13, 10:47
Ο γιατρος λεγεται Dr Ross Perry σας παραθετω λινκ.. http://www.drrossperry.com/ http://goldcoastbirdvet.weebly.com/getting-to-know-dr-ross-perry.html αν κανετε και search στο google θα σας βγουν αποτελεσματα...

εδω κανει περιθαλψη σε ενα μπατζακι...
http://www.youtube.com/watch?v=wPCqQncY-8g

http://www.youtube.com/watch?v=xbHv0CKuRJg

το καναλι του γιατρου... http://www.youtube.com/user/DoctorRossPerry?feature=watch

τον βρηκα τυχαια ουτε θυμαμαι τα βηματα που ακολουθησα εμφανιστηκε μπροστα μου μεσα στη στενοχώρια μου και αρχισα να ψαχνω γιαυτον σχολια απο άλλους βίντεο και λέω εδώ είμαστε...και έκανα την κίνηση να του στείλω e-mail. Εκτίμησα εστω και τις λίγες σύμβουλες που πήρα!

http://goldcoastbirdvet.weebly.com/uploads/9/3/5/7/9357925/dr-ross-perry-bird-vet-cuta_2173825.jpg?1319204927

Agapi
25-01-13, 15:43
ΤLC ξερουμε τι ειναι? επισης μου πε πως πρεπει μαλλον να κανουμε επεμβαση και να φυγει το νεκρο δερμα για να μην εξαπλωθει η κατασταση...

Agapi I will do some more work and give you more report details. She has suffered a lot and would have died from the infections spreading through her body and the pain, She should be much better, but she will need perhaps a month of tlc and help removing dead surface skin from over remnants of live skin near where the gangrene is stopping. I will talk more tomorrow. I have been helping people in Canada, India, you in Greece, more in Australia and doing other work that benefits thousands, probably millions of people, birds and animals around the world so iI will meditate and sleep now and hopefully contact each other tomorrow. 11.15 pm here . Good night. Ross

τον ρωτησα αυτα αλλα δεν μου απαντησε...εκεινος λογικα ξερει...μολις πηρα απαντηση.

Μπέττυ
25-01-13, 15:51
Ο Πίπης έχει πολύ θέληση και δύναμη,το ίδιο κι εσύ!!!
Κάτι μου λέει μέσα μου οτι θα γίνει το θαύμα και θα γίνει καλά!!Εάν έχει δίκιο ο γιατρός και με απόξεση(αφαίρεση των επιφανειακών νεκρών κυττάρων) το ξεπεράσει τότε υπάρχουν πολλές ελπίδες!!!!

*Δεν έχω ιδέα τί μπορεί να είναι το tlc.

Sissy
25-01-13, 15:51
ΤLC ξερουμε τι ειναι? .

λες να εννοεί υποαλλεργικό σαπούνι...;;;;

http://www.familylife.gr/el/ta-nea-tis-agoras/422-tlc-ypoallergiko-sampouan-kai-afroloutro-ecokid (http://www.familylife.gr/el/ta-nea-tis-agoras/422-tlc-ypoallergiko-sampouan-kai-afroloutro-ecokid)

Συνιστάται για:

-Όλους τους τύπους δέρματος και μαλλιών.
-Ευαίσθητες επιδερμίδες με έκζεμα και δερματίτιδες.
-Μέγιστη προστασία ενάντια στη φαγούρα.
-Μέγιστη προστασία ενάντια στους ερεθισμούς.

Agapi
25-01-13, 15:54
τα μεσανυχτα πρεπει να του στειλουμε εχουμε και διαφορα ωρας ναμην το ξεχασεις κιεσυ Μπεττουλα κιεγω ξεχνιεμαι και του στελνω πριν παει για υπνο...το μεσημερι μας.

Agapi
25-01-13, 16:57
TLC stands for "Tender Loving Care

αλλα τον ρωτησα!

Leonidas
25-01-13, 21:10
Αγαπη οπως σου ειπε και ο γιατρος απο το εξωτερικο ο Πιπης ειναι ασχημα εχει γαγγραινα στο ποδι πλεον , οχι στα δαχτυλα και αν αφεθει θα ναι μοιραιο δεν μιλαμε πλεον για καθαρισμο νεκρων κυταρρων αλλα για ακροτηριασμο μελους...πρεπει αμμεσα να δεις το δικο σου γιατρο...

Agapi
25-01-13, 21:52
αυτη τη στιγμη ειμαι σε τοσο ασχημη κατασταση που φοβαμαι να εμπιστευτω τον οποιοδηποτε..στο να κανει κατι φοβαμαι...μιλαμε για πουλακι ετσι και χασει αιμα θα πεθανει...περιμενω να μου εξηγησει ο γιατρος ...δεν ειναι κατι ευκολο...για μενα πραγματικα μεχουν φαει οι τυψεις νιωθω ανημπορη στο να το βοηθησω η καρδια μου σφιγγει και στενοχωριεμαι ακομη περισσοτερο.. μονοπου θα φανταζομαι οτι θα ποναει,,,, στα λογια ειναι ευκολα να τα λεμε... μονο που ακουω οτι θα κοψει το ποδι πληγωνομαι... οι πραξεις τι γινετε...απο βδομαδα για κεινον θα τρεχω θα παω οπουδηποτε... μου θυμιζει μια κατασταση με τον πατερα μου...οταν εβγαινε ο γιατρος απτο χειρουργειο και μουλεγε σοβαρα πως αν δεν εχανε το νεφρο δεν θα ζουσε τωρα... κιεγω επρεπε να επιλεξω θα μου πεις ζωο..ειναι πως κανεις ετσι αυτο το πουλακι τοχω απο μωρο και το θεωρω οικογενεια μου και θα στενοχωρηθω οσο δεν παει να το χασω...εχω περασει πολλες στιγμες μαζι του ασχημες καλες που κανεις την καρδια σου πετρα..που θα κλαψω με την απωλεια του..

Marilenaki
25-01-13, 22:05
Κουραγιο αγαπη θα κανεςι οτι ειναι καλυτερο για το μικρο. αυτο που περνας ειναι ηδη μια παρα πολυ δυσκολη κατασταση και εχει κανει τοσο αγωνα για το μικρο μωρακι σου. μην χανεις τις ελπιδες σου και μην απελπιζεσαι. να σκεφτεσαι θετικα και ολα θα πανε καλα για το μικρο σου. Το ποδαρακι του αν πρεπει να κοπει θα κοπει ετσι και αλλιως ειναι τοσο κοκκαλομενο που δεν πρεπει να εχει πολυ αιμα. ολα καλα θα πανε. και με ενα ποδαρακι μια χαρα φυσιολογικη ζωη μπορει να ζησει ειναι γερο σκαρι ο Πιπης σου και εχει μια γενναια κοπελα για μαμα που τον λατρευει!
Συνεχισε ειμαστε μαζι σου τον αγαπαμε πολυ τον πιπη σου!!

Sissy
25-01-13, 22:13
αυτή τη στιγμή πρέπει να γίνει το καλύτερο για την ζωή του....αν αυτό είναι να κοπεί ένα μέρος του ποδιού του, έτσι θα πρέπει να γίνει, δες και συζήτησε το γρηγορότερο με τον γιατρό σας....κουράγιο Αγάπη όλα θα πάνε καλά

Agapi
25-01-13, 22:18
το κυριοτερο απολα ειναι πως πρεπει να βρουμε καποιον που να ξερει....και μετα θα γινει αυτο που πρεπει να γινει ...ευχαριστω για την υποστηριξη..πραγματικα παιρνω κουραγιο και το χρειαζομαι γιατι οσο δυνατος κιαν ειναι καποιος μερικες φορες μπορει να λυγισει και να ξανασηκωθει...

Sissy
25-01-13, 22:25
ο γιατρός που πηγαίνεις ξέρω πως ασχολείται με άγρια πουλιά γιατί είναι γιατρός στην ΑΝΙΜΑ, σίγουρα θα πρέπει να γνωρίζει από τέτοιες περιπτώσεις

Agapi
26-01-13, 01:55
Αυτα......τα νεοτερα..

TLC is tender loving care! :-))See www.aroma.com.au (http://www.aroma.com.au) and explore what is in Be Relieved. It also is energised further with a crystal and with Love and gratitude. Read work of Professor Emoto in Japan on the power of the words "Love and Gratitude" I suggest google it.
The gangrene will need to clipped off a little at a time in due course with eg nail clippers until you reach slight bleeding and feeling from stumps of each black toe. A natural organic moisturising cream should be applied often to skin of those parts of feet that might still be alive to minimise stricture effect. I would as a vet use the cutting side of a purposely inwardly barbed 23 guage hypodermic needle as a microscalpel to start creating a longitudinal very shallow slice (stop if any bleeding) along the top of each toe where it has gone brown along to the area where it has gone black to relieve the stricture of the dead dry skin and allow more circulation to any surviving underlying skin. This also creates an edge for gently a little at a time peeling back the dead skin. There might be a video or two on me doing this. I know I recorded them but I have more than 1000 videos that I have not posted on the web yet, so not sure whether or not it is posted.
The main remedy I suggest you order is zeo vet tox from Tony Clauzel at www.zeoactiv8.com (http://www.zeoactiv8.com) on Monday. It costs $55 locally plus postage. I suggest you pay premium postage if this is affordable. It is a remedy for many many issues and the human form of this (zeo nutrient +) is something we should all take periodically to remove pollution, chemtrail and other toxins from our bodies ( I believe it also can remove most viruses, pathogenic bacterial, fungi and internal parasites!).
I will be doing more dowsing work as soon as I can prioritise it for you and your bird.
Blessings, Ross

Αλλη μια απαντηση.... περιγραφει πως πρεπει να γινει η διαδικασια...πρεπει να γινω νυχτοπουλι για ναπανταω λογω αλλαγης ωρας. περιμενω και βιντεο διαδικασιας...

BanOr
26-01-13, 03:25
Ολοι περιμενουμε νεα!

Agapi
26-01-13, 04:02
πρωτελευταιο μηνυμα κιεκει κλεινουν τα ματια μου.....

Metacam for your bird reads GV+10/180, meaning not much better than useless, or with adverse effects that nearly outweigh the benefits. 1/4 tablet of metacam if that is what you mean would be 11 x the correct dose. Can you get Ambrotose (mannatech) where you are, or goji juice or NingXia Red or Xango Juice (whole Mangosteen) these would be much more helpful.
I used to use a lot of the Australian brand of Synulox , an antibiotic, and until I do more remote work on your bird, it is helpful with a GV of +100/180 tho the dose rate should be calculated at 12.5 mg /kg body with and this means, I think the dose suggested is probably about 6x what is needed.... I would dissolve 1x 50mg tablet per 1 ml of water and give 1 drop per 50gm body wt twice a day for 3-5 days, I suspect your parrot weighs 61 gm at present, let me know what id does weigh. If you do this, give 2 drops twice a day until I have cleared the bacterial infections. Synulox predisposes yeast infections and thrush...hopefully I will clear those too, soon.

ΤΟ Μetacam μουπε να το σταματησω δεν ωφελει δημιουργει παρενεργειες...και το sinulox αφου το ζυγισω να το δωσω με την σωστη χορηγια... και γενικα ολα θελουν σωστη χορηγια...μουπε ναγορασω καποια φαρμακα φυτικα αποτι καταλαβα..

και περιμενουμε κιαλλο..με τις αλλες χορηγιες του γιατρου απτο αττικο ζωολογικο παρκο..να μου πει γνωμη του...

stathisdrak
26-01-13, 09:17
Συνεχίστε έτσι με δύναμη , υπομονή και ελπίδα και όλα θα πάνε καλά!!!!

Μπέττυ
26-01-13, 12:28
Άχ βρε Αγάπη μου,δεν έχω τί άλλο να σου πώ,πραγματικά δεν έχω.....tears 2Τον εμπιστεύομαι αυτόν τον άνθρωπο,μακάρι να τον είχαμε κοντά....

:237:Μου φαίνεται πρέπει να γίνει μία συνάντηση όχι για πίτα και τούρτες αλλά για ευχέλαιο..τελευταία πολλοί έχουμε προβλήματα ..

Sissy
26-01-13, 12:38
Αγάπη-Πίπη, Μπέττυ-Έλσα, έχετε όλη τη θετική σκέψη και την αγάπη μας....

Giotoyla
26-01-13, 12:39
tears 2tears 2tears 2tears 2tears 2tears 2tears 2tears 2tears 2tears 2tears 2tears 2tears 2tears 2

Agapi
26-01-13, 13:11
και μου προτεινε τα εξης φαρμακα.....

http://i24.photobucket.com/albums/c4/cherry_pickr/Mannatech/AdvancedAmbrotosefront.jpghttp://www.wired.com/wiredscience/2007/06/sugar_pills_the/

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
ή

http://www.healingnoni.com/catalog/images/goji1.jpghttp://healingnoni.com/noni-juice-good-for-you.html
ή

http://oilyscents.files.wordpress.com/2008/05/bottle-shot-glass1.jpghttp://oilyscents.wordpress.com/

ή

http://mangosteenwonder.com/wp-content/uploads/2013/01/XanGo-Bottles-Mangosteen.jpghttp://www.xango.com/products/mangosteen-juice

-------------------------------------------------------------------------------------------------

επισης αυτο

http://www.rawpower.com.au/newonlinestore/zeoactiv8.jpghttp://www.rawpower.com.au/cleanse-detox-and-alkalize/zeoactiv8-contains-australian-zeolite-50ml

http://www.aroma.com.au/Files/Photos/Photos/16.jpg
BE RELIEVED - A CALMING BLEND FOR PAIN & INFLAMMATION 100mL is a topical application that is applied to the area where pain is located to help treat pain and inflammation. It is especially beneficial at night when you need a good night's sleep to help with recovery as it contains active ingredients that are sedative in nature. Aromatherapy is highly effective in pain management because its ingredients are analgesic, anti-inflammatory and have prostaglandin inhibition properties that provide physiological pain relief. Existing analgesics, recommended and sold OTC, only work on the sensation of pain and not the cause of the pain itself. BE RELIEVED helps treat the problem thereby allowing the body to self-heal much faster than traditional topical applications. Essential oils also work on the emotions and are also helpful for anxiety, shock and grief.
BE RELIEVED contains a blend of ‘Grade 1' therapeutic quality pure essential oils of Bergamot, Cedarwood, Geranium, Lavender, Lemon, Lemongrass, Marjoram, Neroli, Orange (Sweet), Petitgrain, and Vetiver in a carrier base of Sweet Almond, Wheatgerm & Macadamia oils that penetrate the skin and enter the blood stream where their therapeutic qualities affect both the physical and the emotional body thus helping the body self-heal much faster than traditional topical applications.
We believe BE RELIEVED is the most versatile and fast-acting pain relief product on the market today. It is listed with the TGA (Therapeutic Goods Administration) as a medicine and can be used for a variety of conditions: arthritis osteoarthritis, rheumatoid arthritis, rheumatism, joint inflammation, joint swelling, muscular aches and pains, muscular cramps and spasms, maintenance of peripheral circulation, gout, headaches, menstrual pain, breast tenderness, dysmenorrhoea, sprains, soft tissue trauma, low back pain, fibromyalgia, nervous tension, stress and mild anxiety, stress, sciatica and whiplash, lower back pain, nerve pain/mild neuralgia, shingles, rash, dry skin, minor burns (including sunburn), minor wounds (cuts, scratches, abrasions), wounds, scratches, eczema, dermatitis, cuts and abrasions, sleeplessness, insomnia, sore throat, tonsillitis, enlarged and varicose veins, improvement in well-being.
It is safe to use if properly administered because these products are blended correctly. There are no known side-effects if taken with other medication and they do not build up a tolerance in the body, therefore over time you use them less rather than more frequently.
The Rose Quartz crystal bead included in BE RELIEVED helps disperse that natural benefits of the ingredients and also assists with calmness and instils a feeling of love and harmony, amplifying the natural energy of the essential oils.

και την επεμβαση με το ποδαρακι του...

οπως επισης και το sinulox αφου το ζυγισω να το δωσω με την σωστη χορηγια

BanOr
26-01-13, 13:17
Υπαρχει κατι απο αυτα στην Ελλαδα;

Agapi
26-01-13, 13:18
Δεν το νομιζω...Λαυρεντη δυσκολο!

Marilenaki
26-01-13, 13:31
μηπως υπαρχουν παρομοια φαρμακα εδω?

Μπέττυ
26-01-13, 13:34
Πρέπει να ψάξεις την δραστική ουσία,μήπως τα βρείς με άλλη ονομασία εδώ...θα προσπαθήσω να ψάξω κι εγώ για σένα.

Agapi
26-01-13, 13:39
εδω παιδια θα σας γελασω δεν εχω ιδεα απο φαρμακα....ψαχνω κιεγω......

Agapi
26-01-13, 17:35
Agapi, I note my answers in the text below. I have been investigating aspects of diseases of Elizabeth's budgie for many hours today and then extended the research to for birds, people and animals around the world before issuing commands tonight that will lead to all the diseases mentioned in my email copied to you a few minutes ago disappearing from around the world in the next 26 weeks in all birds, people and other animals. It is now my bedtime and I plan to do some more work for you and your monk parrot tomorrow after an hours early morning drive to beach in heavy rain and presumably a very wet beach walk and perhaps a swim before returning home mid morning, provided the creek is not flooding the local 4 bridges.! Blessings of love and gratitude, Ross at 11.30 pm Sydney time.

τελευταιο μηνυμα...... μας μπερδευει ο κυριος...

Μπέττυ
26-01-13, 17:46
Επειδή του είπες χθές για μένα σου λέει οτι ασχολήθηκε με το θέμα μου,τώρα για τα άλλα που λέει....θα ασχοληθεί με σένα το πρωί αφού πάει νωρίς στην παραλία...:doh7:

Agapi
26-01-13, 18:19
https://www.facebook.com/DrRossPerryBirdVet οποιος θελει να δει facebook υλικο......

ειδομεν παιδια θα δειξει...... κρεμομαστε απο emails απο προβλεψεις...θαρθουν και τα ραντεβου με το γιατρο...να δουμε τι θα κανουμε.

Agapi
27-01-13, 20:21
η καινουργια εβδομαδα που ερχεται...σημαινει πολλα...... νιωθουμε την θετικη ενεργεια σας ο Πιπης αφου παιρνει τα φαρμακακια του συνεχιζει ναναι ζωηρος τρωει,παιζει,οπως στην καθημερινοτητα του και μου δειχνει πως δεν τον ενοχλει τιποτα και συνεχιζει ακαθεκτος να ζει τη ζωη του....νιωθει την απεραντη αγαπη σας και την στηριξη σας,,,, ακομα μια μπορα ειναι θα περασει και ευχομαι ναναι η τελευταια μας...ελπιζουμε ναχουμε καλο αποτελεσμα....φιλακια σε ολους. Σας αγαπαμε πολυ!

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/156295_3526794202934_630637246_n.jpg

vagelis76
27-01-13, 21:10
ψυχούλα μου !!!!
πολλά φιλιά δώσε του Αγάπη !!!

Marilenaki
27-01-13, 21:15
Και εμεις σας αγαπαμε!!!!!!

καινουρια εβδομαδα και παμε δυναμικα σε ολες τις δυσκολιες!!

zack27
27-01-13, 21:17
και μεις τον αγαπαμε!!! πολλα φιλακια να του δωσεις!!!

Μπέττυ
27-01-13, 22:35
Αυτή η εβδομάδα να είναι με χαρούμενα νέα για τον Πίπη και για σένα Αγάπη μου!Να έχετε δύναμη και κουράγιο και οι δυό σας!!!

Agapi
28-01-13, 22:35
Γυρισα απτο γιατρο......δεν εχω πολυ καλα νεα υπαρχει μονο μια πιθανοτητα.......να του κοπουν τα ποδια και αν ζησει κατα τη διαρκεια της ναρκωσης γιατι θα χασει αιμα οπως μουπαν ειναι και δυσκολη διαδικασια... η ΕΥΘΑΝΑΣΙΑ,,,,,,,, η ΕΥΘΑΝΑΣΙΑ ΑΥΤΑ 2 φορες την ακουσα.....και εχασα τη γη κατω απτα ποδια μου...... εχω κανει 2 πακετα τσιγαρα απτο πρωι και δεν ειμαι καλα σας παρακαλω πειτε μου οποιαδηποτε βοηθεια ειναι δεκτη........γιατρους κλινικες......περιμενω τηλεφωνα σας.... με εκτιμηση Αγάπη......

Tasrek
28-01-13, 22:38
Τι πιθανότητες σου δίνει να πάει καλά ο ακρωτηριασμός;

Sissy
28-01-13, 22:41
συγνώμη για το like...δεν έχω λόγια:sad15::sad15::sad15:

Agapi
28-01-13, 22:43
μου ειπε πως θα γινει με νυστερι και αυτο ειναι δυσκολη διαδικασια αυτος πριν του πω ακρωτηριασμο μουπε 2 φορες ευθανασια και του λεω γαγραινα δεν ειναι γιατρε? μου λεει ναι ....ωραια του λεω να του κοψουμε ποδια... θα σωθει ετσι δεν ειναι ? μου λεει ισως και ναι ισως και οχι.... τωρα θα κλεισω ραντεβου να παω στο Αττικο...στα Σπατα......θα παρω γνωμες. και συνεχιζουμε.

Tasrek
28-01-13, 22:48
μου ειπε πως θα γινει με νυστερι και αυτο ειναι δυσκολη διαδικασια αυτος πριν του πω ακρωτηριασμο μουπε 2 φορες ευθανασια και του λεω γαγραινα δεν ειναι γιατρε? μου λεει ναι ....ωραια του λεω να του κοψουμε ποδια... θα σωθει ετσι δεν ειναι ? μου λεει ισως και ναι ισως και οχι.... τωρα θα κλεισω ραντεβου να παω στο Αττικο...στα Σπατα......θα παρω γνωμες. και συνεχιζουμε.

Αυτό είναι και το καλύτερο που έχεις να κάνεις. Να πάρεις και δεύτερη και τρίτη γνώμη. Είναι δύσκολα τα πράγματα και το αναγνωρίζεις αλλά πολλές φορές το να πηγαίνεις κόντρα στις πιθανότητες σε βγάζει νικητή.

Sissy
28-01-13, 22:50
αχ! Αγάπη, δεν ξέρω...τι ποιότητα ζωής μπορεί να έχει ένα πουλάκι χωρίς και τα δυο του πόδια;:sad15:.....ας γίνει ότι είναι καλύτερο για τον Πίπη μας

Ηλίας
28-01-13, 22:54
Παναγιτσα μου. Και εγώ έχασα τη γη κάτω απο τα πόδια μου Αγάπη, πόσο μάλλον εσύ. Εύχομαι πραγματικά να πάνε όλα καλά. Μήπως να έπαιρνες τηλέφωνο όλους τους πτηνιατρους? Αυτοί οι γιατροί που ασχολούνται με τα άγρια ζώα της Ανιμα δεν μπορούν να βοηθήσουν; :(

Agapi
28-01-13, 22:57
πριν φτασουμε στο μοιραιο θελω να ζησει και αν ειναι να χασει τα ποδια του ας τα χασει θα θελει αλλη διαχειριση θα του φτιαξω φωλιτσα....και θαμαι διπλα του το ξερω αλλα δεν θελω να το χασω πραγματικα.... τωρα αν χαθει κατα τη διαρκεια της επεμβασης....τι να πω.....η αλλη λυση ειναι να μην κανω τιποτα να ζησει τη ζωη του και να πεθανει ακαριαια καθως εξαπλωνεται η γαγραινα...

Sissy
28-01-13, 23:01
....και να πεθανει ακαριαια καθως εξαπλωνεται η γαγραινα...
αχ! δυστυχώς δεν είναι έτσι απλά τα πράγματα, η γάγγραινα φέρνει πόνους και μεγάλη ταλαιπωρία.....

Ηλίας
...η αλλη λυση ειναι να μην κανω τιποτα να ζησει τη ζωη του και να πεθανει ακαριαια καθως εξαπλωνεται η γαγραινα...

Αυτο θα ειναι πιο οδυνυρο, απο την ευθανασια, για εσενα, κατα τη γνωμη μου. Με την ευθανασια, οσο σκληρο και αν ακουγεται, εχεις το χρονο να ετοιμαστεις ψυχολογικα και να παρεις την αποφαση να τον "ξεκουρασεις" απο το να ξυπνησεις μια μερα και να το βρεις νεκρο. Αλλα εγω λεω ας μη μιλαμε για ευθανασια. Ας πας και σε αλλους γιατρους να δεις τι θα σου πουν!

Μπέττυ
Η τελευταία λύση Αγάπη μου είναι πολύ οδυνηρή για τον Πίπη.Θα πονάει....δεν είναι λύση.
Λυπάμαι πολύ,μακάρι να γίνει ένα θαύμα!tears 2

Agapi
28-01-13, 23:04
δεν ξερω παιδια ειμαι σε απογνωση....... τρεμουν τα χερια μου....περιμενω κιαλλη απαντηση απο γιατρο που μου τον προτεινανε αλλα κανει εγχειρησεις σε σκυλους...και ειναι στο Βολο....

BanOr
29-01-13, 00:05
:(
και τα δυο ποδαρακια?!

Agapi
29-01-13, 00:10
ναι Λαυρεντη μου δυστυχως....σενα θαυμα ελπιζουμε.....

BanOr
29-01-13, 00:11
...ολο το φορουμ για τον μαχητη Πιπη!!!!

vagelis76
29-01-13, 00:38
Δε περίμενα ότι θα κοπούν και τα 2 ποδαράκια....όπως τον έβλεπα εγώ πίστευα ότι το ένα του πόδι ήταν χαμένο και θα μπορούσε να ζήσει μια λίγο πιο ιδιαίτερη ζωή αλλά καλής ποιότητας.Και τα 2 όμως σίγουρα είναι πάρα πολύ δύσκολο,δε θα μπορεί να ισορροπήσει,να κινηθεί ίσως....το στήθος του θα πάρει όλη τη πίεση και θα αρχίσει να έχει πληγές όπως θα έρπεται ίσως.
Δε ξέρω τι να πώ,δύσκολη απόφαση και οδυνηρή απ όλες τις πλευρές.Θα έπαιρνα κι άλλες γνώμες και αν όλοι μου έλεγαν ότι δεν υπάρχει σωτηρία..........
sorry

Dream Syndicate
29-01-13, 09:49
Τι να πω πιστεύω στα θαύματα και μπορεί να συμβεί και στον Πίπη.Κουράγιο Αγάπη.

Φοίβος
29-01-13, 09:54
Το ανοιξα με τοση αγωνια να διαβασω ενα καλο νεο.... :(

Αγαπη θελω να σε ρωτησω ανοιχτα, σε ποιον γιατρο πηγαινεις τωρα? Στον Ακριβο πηγες? Ποιος ειναι αυτος στο Βολο που μιλησες διοτι τον ξερω σιγουρα, να σου πω τη γνωμη μου αν θελεις? Να παρεις και γνωμη απο τον γιατρο του Αττικου.

Ενας ειδικος γιατρος για πουλια δεν υπαρχει σε ολοκληρη τη χωρα ρε γαμωτο! Ειδικα το Αττικο νομιζω οτι οφειλε να εχει, εχει ενα καρο πουλια.

Τελος θα συμφωνησω οτι αν προκειται να του κοπουν και τα 2 ποδαρακια νομιζω οτι εγω θα επελεγα να μην ζησει τετοιον πονο και ταλαιπωρια αργοτερα. Τουλαχιστον γι αυτα που εξαρτωνται απο εμας μπορουμε να επιλεγουμε μια υποτυπωδη "ποιοτητα" στη ζωη τους. Τους το οεφιλουμε πιστευω ως ανταλλαγμα για ολα οσα μας δινουν.

Dream Syndicate
29-01-13, 10:07
Μήπως να τον πήγαινες στην Κτηνιατρική σχολή Θεσσαλονίκης;
http://www.vet.auth.gr/other.public_el.php

Φοίβος
29-01-13, 10:15
Μήπως να τον πήγαινες στην Κτηνιατρική σχολή Θεσσαλονίκης;
http://www.vet.auth.gr/other.public_el.php

Να σου πω.. μετα τον Ακριβο μιας και ειναι κοντα σου, δικιο εχει ο Κωνσταντινος. Παρε κι ενα τηλεφωνο και ρωτα κιολας πριν πας, εξηγησε την κατασταση, τι σου εχουν πει ως τωρα και οπως κρινει κι ο γιατρος απο εκει πραττεις, δηλαδη αν σου πει να τον δει κι αυτος.

Μονάδα Παθολογίας Πτηνών της Κλινικής Παραγωγικών Ζώων: 2310 994522.

Windsa
29-01-13, 12:19
Αγάπη μου, δυστυχώς έτσι είναι η γανγραινα. Μακάρι να το είχαμε δει νωρίτερα για να μην πρόλαβε να εξαπλωθεί η ζημια.

Θα σου πρότεινα να βρείς τον καλύτερο γιατρό και βέβαιος να δεχτείς τη επέμβαση!!! Όσο γρήγορα γίνετε. Να μην μιλάμε για άλλη λύση που σου ανέφερε ο γιατρός. Η ζωή αξίζει να παλεύεις. Χωρίς πόδια ζούνε και ανθρωποοι και σκυλιά. Μπορει να είναι ευτυχισμένο πάλι. Έχει φτερά. Μπορεί να πεταξει ακόμα. Θα το μάθει καλύτερα και θα έχει τη ελευτεριά του. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ..πάντα με τη βοήθεια σου...Αξίζει να ρισκάρεις!!!

Θα του προσαρμόσεις ένα οριζόντιο χαμηλό κλουβί για ινδικά χοιρίδια χωρίς πατίστρες. Αρκεί να υπολογίσουν σωστά τη νάρκωση. Ένας καλός χειρουργος μπορεί να κάνει τη επέμβαση για να χάσει όσο γίνετε λιγότερο αίμα. Ας ελπίζουμε στα καλύτερα!
Δύναμη Αγάπη!!!

Sissy
29-01-13, 13:02
ο Admiral ζύγιζε δεν ζύγιζε 15 γρ και ο Ακρίβος τον είχε ναρκώσει πάνω από δυο φορές.....
το θέμα Αγάπη, είναι φυσικά και να ζητήσεις κι άλλες γνώμες γιατρών και να εκτιμήσεις την κατάσταση...
προσωπικά δεν θα εύρισκα κανένα λόγο να ταλαιπωρήσω αυτή την ψυχούλα προκειμένου να ζήσει λίγο παραπάνω...τουλάχιστον οι ιδιοκτήτες πουλιών και ζώων έχουμε αυτή την επιλογή
Μπορεί να ''ακούγομαι'' σκληρή αλλά αυτό πιστεύω... για μένα, προηγείται η ποιότητα ζωής της ''ποσότητας''

11mario
29-01-13, 13:26
συμφωνώ με τον Κωνσταντίνο και επειδή το έψαξα λίγο έχουν σώσει πολλά ζώα σε ακραίες καταστάσεις και από βεβαιο θάνατο !!!!!!!!!!!πάρε τηλ να δεις και το θαυμα είμαι σιγουρος θα γίνει και θα πώ το εξής το οποίο έχει ο Τάσουλης υπογραφη:Η υπομονή είναι αρετη συμπληρώνοντας και η επιμονη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!δωστου φιλιά και είμαστε μαζί σου

Agapi
29-01-13, 20:37
στην κλινικη της Θεσσαλονικης θα παρω αυριο......δεν προλαβα να δω το μηνυμα σας πιο νωρις και παιρνω και δεν απανταει κανεις ειναι 9-1

αυριο αν ολα πανε καλα...εκλεισα ραντεβου στο Αττικο...να τον δει ο υπευθυνος κτηνιατρος που κοιταζει ολα τα ζωα..... 3-5 μου πε οτι δεχεται μετα τη δουλεια θα τρεξω.....να παω κατευθειαν επισης βρηκα και μια κλινικη αθηνων 24ωρη... και ειναι στο Πικερμι...ισως παμε και σαυτη...αυριο αν προλαβουμε...

περιμενω απαντηση και απο εναν κτηνιατρο απτο Βολο επειδη μου ζητησατε ονομα τον λενε Μιχαηλιδη Νικο... σε κανα 45λεπτο

ακομη μετα το ραντεβου με τον Ακριβο χθες την Παρασκευη παλι θα εχουμε ραντεβου μηπως και δουμε τιποτα θετικο...που δεν το νομιζω εχουμε γαζα με αλοιφη στα ποδια...

υπαρχει αλλος ενας μου τον συστησανε στο Γαλατσι και λεγεται Ηλιοπουλος.....Γιωργος .......ξερετε τιποτα???γιαυτον ....αυτα........

ο Πιπης παιρνει φαρμακα......τρωει κανονικα πινει νερο που και που παιρνει καμια λιχουδια.....παιζει......τα ποδια στασιμα...το ενα ειδικα δεν ξερω αν ανεβηκε λιγο η μαυριλα στο ποδι που εχει δερμα...

π

Agapi
29-01-13, 23:24
πρεπει να ελπιζουμε σενα θαυμα......και σε μια πιθανοτητα πριν λιγο ελαβα τηλ απτον κυριο Μιχαηλιδη στο Βολο μουπε ζεστα μπανια και μετα αλλειμα με βαλσαμελαιο 5λεπτα μασαζ το ιδιο και στο στηθος θα βοηθησει την κυκλοφορια του αιματος..ΝΑ φυγει επειγοντως το δαχτυλιδι...ακομη ασπιρινη.. βοηθαει στους θρομβους μου ειπε πως θα παει κοντρα στον γιατρο οτι η ευθανασια δεν ειναι λυση αν και τον θεωρει τοπ οσο αφορα τα πτηνα...του ειπα τα φαρμακα δυστυχως δεν ειχε χρονο θα μιλησουμε αυριο...αυτος μου πε πως θα κανει μια επεμβαση να το ανοιξει για να καταφερει να σταματησει το μικροβιο και να τον σωσει απλα ειναι πιθανοτητα......

Μπέττυ
29-01-13, 23:30
Να 'ναι καλά ο γιατρός αυτός!!!!Ναί Αγάπη μου ,πρέπει να υπάρχει ελπίδα!Μακάρι να γίνει το θαύμα!!!!
Τί κανόνισες;Πότε θα πάτε να τον δεί;

Agapi
29-01-13, 23:32
αυριο 8α μιλησουμε δυστυχως δεν ειχε χρονο ηταν και αργα ειχε επεμβασεις πολλες!

papajim
29-01-13, 23:32
Να ξέρετε ότι ο Πίπης το προσπαθεί και η Αγάπη δίνει μάχη...και όπως σε κάθε μάχη, δεν πρέπει να καταθέτουμε τα όπλα! Αύριο θα πάμε στο Αττικό να πάρουμε άλλη μια γνώμη ενώ μόλις μας πήρε τηλέφωνο ο γιατρός από το Βόλο...τουλάχιστον δεν μας έδωσε τις 2 επιλογές του Ακρίβου. Πραγματικά ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια, ελπίζουμε στη θετική ενέργεια όλων και στη συμπαράστασή σας.

Agapi
29-01-13, 23:55
Aν υπαρχει εστω και μια πιθανοτητα να σωθει θα το παλεψουμε ως το τελος....γνωμες παιρνουμε και συνεχιζουμε...

sarlis
30-01-13, 00:46
Ποπο Αγαπη τι να πω επαθα σοκ τωρα τα διαβασα τα μηνιματα.Ευχομε να γινει το θαυμα και να σοθει ο Πιπακος.Πραγματικα δεν ξερω τι να πω εμινα με το στομα ανιχτο:15:

Ντοντο
30-01-13, 02:39
Ηλιόπουλος;;;ναι εκεί είχαμε πάει τα πουλιά!!!

Φοίβος
30-01-13, 09:59
Εγω κρατιεμαι μακρια απο αυτον του Βολου που ανεφερες. Θεωρω τσαμπα ταλαιπωρια να κανεις τοσο δρομο γι αυτον. Δεν λεω περισσοτερα διοτι θα γινω κακουτσικος ενω δεν ειμαι.... ;)

Sissy
30-01-13, 11:00
οι ευχές και η θετική μας σκέψη είναι μαζί σας.....να γίνει ότι είναι το καλύτερο για τον Πίπη!

Sissy
30-01-13, 11:32
Εγω κρατιεμαι μακρια απο αυτον του Βολου που ανεφερες. Θεωρω τσαμπα ταλαιπωρια να κανεις τοσο δρομο γι αυτον. Δεν λεω περισσοτερα διοτι θα γινω κακουτσικος ενω δεν ειμαι.... ;)
Αυτό θεωρώ πως είναι το λιγότερο Ανέστη, μπροστά στην τσάμπα ταλαιπωρία που μπορεί να υποστεί το πουλάκι....

Agapi
30-01-13, 14:08
δεκτες ολες οι αποψεις σας..μετα χαρας....εγω δεν παρεξηγω κανεναν....ετοιμαζομαστε για το Αττικο...ελπιζω..σε κατι διαφορετικο....νεα θα παρετε το βραδυ οπως επισης και για σενα Μπεττουλα!

11mario
30-01-13, 14:09
ευχομαι το καλυτερο και τα καλύτερα νεα έχεις την θετική μου ενεργεια μαζί σου Αγάπη και στον πιπη !!!!!!!!!!!

vagelis76
30-01-13, 14:16
Αισιόδοξα νέα θέλουμε Αγάπη,περιμένουμε με αγωνία.

Μπέττυ
30-01-13, 14:25
Εύχομαι να ακούσουμε καλά νέα!!!Τη σκέψη και την αγάπη μου και στους δυο σας!!!

*έχω μιλήσει με τον γιατρό....

BanOr
30-01-13, 14:53
Περιμενουμε με αγωνια!
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!

fspike
30-01-13, 15:01
Mε το καλό Αγάπη!! Περιμένω τα νέα με ανυπομονησία!!!

papajim
30-01-13, 21:29
Ευχαριστούμε παιδιά για τη συμπαράσταση, τις ευχές και τη θετική ενέργεια! ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ...
Μόλις μπήκαμε σπίτι, ο γιατρός μας δέχτηκε για πάνω από μια ώρα. Τα νέα είναι ενθαρρυντικά και ελπιδοφόρα. Ο γιατρός μου φάνηκε σωστός επαγγελματίας και καλός άνθρωπος...μας έδωσε θεραπεία (αντιβίωση κανονικά με δοσολογίες) την οποία θα την ξεκινήσουμε την Παρασκευή, για να αφήσουμε λιγάκι τον Πίπη να ηρεμήσει από την προηγούμενη, και θα τη συνεχίσουμε για 10 μέρες ώστε να κάνουμε επανεκτίμηση. Πήρε αιματάκι για βιοχημικές εξετάσεις που τα αποτελέσματά τους θα είναι έτοιμα την Παρασκευή και θα μας δείξουν από τι προήλθε το κακό. Πιθανολογεί ότι μπορεί να φταίνε τα νεφρά του Πίπη, να μην λειτουργούν σωστά (για ποιον λόγο δεν γνωρίζουμε, μπορεί μικρόβιο, μπορεί να είναι γενετικό στο dna του) και να παράγουν αρκετό ουρικό οξύ, να συγκεντρώνονται άλατα στις αρθρώσεις στα πόδια και να μην γίνεται καλή κυκλοφορία του αίματος με αποτέλεσμα τη γάγγραινα. Θα μας το δείξουν οι εξετάσεις. Δεν υπάρχει θέμα ευθανασίας βέβαια, ούτε καν επέμβασης για ακρωτηριασμό, θα δούμε πως θα προσωρήσει η θεραπεία (θα προσπαθήσουμε να σταματήσουμε την φλεγμονή στα ποδαράκια και να σταματήσει ως εκεί). Τα δαχτυλάκια του δυστυχώς είναι νεκρά, ότι είναι όμως νεκρό θα πέσει μόνο του στο τέλος (ή με τη βοήθεια του Πίπη) θέλει προσοχή μόνο αν τυχόν τσιμπήσει και ζωντανό δερματάκι ο Πίπης και το ματώσει, να σταματήσουμε αιμορραγία με αντισηπτικό φυσικά για αποφυγή περαιτέρω μόλυνσης.

Μπέττυ
30-01-13, 22:17
Όντως τα νέα είναι ελπιδοφόρα!!Χάρηκα αλήθεια πολύ!!!!!Πίπη μου βάλε τα δυνατά σου!!!!!!

tzooon1989
30-01-13, 23:52
μακαρι να πανε ολα καλα....το ευχομαι

Zasada
30-01-13, 23:57
Πολυ καλα νεα !!!μπραβο σας παιδια , καλο κουραγιο Πιπι !!

Victoria
31-01-13, 00:10
Ειλικρινά στεναχωρήθηκα πολύ με τον Πίπη,εύχομαι να το ξεπεράσει όσο το δυνατόν πιο γρήγορα και πιο ανώδυνα.
Ο γιατρός σας πρότεινε να κατεβάσετε τα μπολ νερού και φαγητού πιο χαμηλά στο κλουβί ή έτσι μπορεί να επιβαρυνθεί η υγεία του?

sarlis
31-01-13, 00:12
Επιτελους και κατι θετικο χωρις να μιλαμαι για ευθανασια.Πιπακο μου κουραγιο σε σκευτομουνα εχτες ολο το βραδι:Vishenka_11:

vagelis76
31-01-13, 00:28
Χαίρομαι για τα καλύτερα νέα !!!!
Ζητήστε του να σας πει συγκεκριμένο αιμοστατικό και πως θα χειριστείται μια αιμορραγία,αν ο Πίπης τη προκαλέσει,ώστε να είστε προετοιμασμένοι.

Leonidas
31-01-13, 00:37
agapi υπαρχει και ο δημητριαδης πολυ καλος αν τον χρειαστεις...

για το γιατρο απο βολο αυτο που γραφεις αυτος μου πε πως θα κανει μια επεμβαση να το ανοιξει για να καταφερει να σταματησει το μικροβιο και να τον σωσει απλα ειναι πιθανοτητα......

η γαγγραινα σταματαει μονο με ακροτιριασμο...δεν ειναι κατακληση για να πεις οτι θα καταφερεις να επουλωσεις την πληγη με φαρμακα..
διαφωνω και με τα μπανια..οπως εχω αναφερει..

για το αττικο τωρα αυτο που σου προτεινει ειναι να παρατεινει οσο γινεται μια πιθανη επεμβαση με την βοηθεια ισχυρων αντιβιωσεων αλλα πιστευω πως δεν θα κρατησουν για πολυ και ηδη ειναι σε προχωρημενο σταδιο...

ευχομαι τα καλυτερα ομως και συνεχισε ετσι..>:)

klairoula
31-01-13, 00:53
Αγάπη σε αυτόν ακριβώς που σου γράφει ο Λεονίδας σου λέγαμε με το Γιάννη να τον πας! Είναι ο μόνος που εμπιστεύομαι!!

Ντοντο
31-01-13, 00:56
Πολύ χαίρομαι που υπάρχει κάποια λύση!!!! :d μπράβο παιδιά που κάνετε τα πάντα για τον Πίπη!!!!

BanOr
31-01-13, 02:15
Μπραβο Αγαπη,Γιωργο και κυριως Πιπη!
Μακαρι να πανε ολα καλα απο τωρα!!

Agapi
31-01-13, 02:57
Ειλικρινά στεναχωρήθηκα πολύ με τον Πίπη,εύχομαι να το ξεπεράσει όσο το δυνατόν πιο γρήγορα και πιο ανώδυνα.
Ο γιατρός σας πρότεινε να κατεβάσετε τα μπολ νερού και φαγητού πιο χαμηλά στο κλουβί ή έτσι μπορεί να επιβαρυνθεί η υγεία του?

εδω και μερες απο τοτε που εμφανισε το προβλημα...πτερροφαγιας..και τωρα με τα ποδια του δεν ειναι μεσα στο κλουβι...επειδη ειναι τετραγωνικο απο πανω καθε μερα του αλλαζω εφημεριδα και πανακι αμα θελετε να καθετε να ζεσταινετε....διπλα φαγητο νερο αυγουλακι...χρειαζεται να κανει μικρες κινησεις το ιδιο μουπε ο γιατρος σημερα απτο Αττικο αλλα εγω ταχω κανει και απο πριν οταν ειχαμε φορεσει το κολλαρο...ουτως η αλλιως το εβλεπα πεφτανε οι δυναμεις του χωρις να μου πει καποιος κατι.

Agapi
31-01-13, 03:25
Ευχαριστούμε παιδιά για τη συμπαράσταση, τις ευχές και τη θετική ενέργεια! ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ...
Μόλις μπήκαμε σπίτι, ο γιατρός μας δέχτηκε για πάνω από μια ώρα. Τα νέα είναι ενθαρρυντικά και ελπιδοφόρα. Ο γιατρός μου φάνηκε σωστός επαγγελματίας και καλός άνθρωπος...μας έδωσε θεραπεία (αντιβίωση κανονικά με δοσολογίες) την οποία θα την ξεκινήσουμε την Παρασκευή, για να αφήσουμε λιγάκι τον Πίπη να ηρεμήσει από την προηγούμενη, και θα τη συνεχίσουμε για 10 μέρες ώστε να κάνουμε επανεκτίμηση. Πήρε αιματάκι για βιοχημικές εξετάσεις που τα αποτελέσματά τους θα είναι έτοιμα την Παρασκευή και θα μας δείξουν από τι προήλθε το κακό. Πιθανολογεί ότι μπορεί να φταίνε τα νεφρά του Πίπη, να μην λειτουργούν σωστά (για ποιον λόγο δεν γνωρίζουμε, μπορεί μικρόβιο, μπορεί να είναι γενετικό στο dna του) και να παράγουν αρκετό ουρικό οξύ, να συγκεντρώνονται άλατα στις αρθρώσεις στα πόδια και να μην γίνεται καλή κυκλοφορία του αίματος με αποτέλεσμα τη γάγγραινα. Θα μας το δείξουν οι εξετάσεις. Δεν υπάρχει θέμα ευθανασίας βέβαια, ούτε καν επέμβασης για ακρωτηριασμό, θα δούμε πως θα προσωρήσει η θεραπεία (θα προσπαθήσουμε να σταματήσουμε την φλεγμονή στα ποδαράκια και να σταματήσει ως εκεί). Τα δαχτυλάκια του δυστυχώς είναι νεκρά, ότι είναι όμως νεκρό θα πέσει μόνο του στο τέλος (ή με τη βοήθεια του Πίπη) θέλει προσοχή μόνο αν τυχόν τσιμπήσει και ζωντανό δερματάκι ο Πίπης και το ματώσει, να σταματήσουμε αιμορραγία με αντισηπτικό φυσικά για αποφυγή περαιτέρω μόλυνσης.

Συγγνωμη ..που δεν απαντησα πιο πριν..εγω αλλα μαλλον σας προλαβε ο Γιωργος και εχει απολυτο δικιο σε αυτα που λεει..Καταρχας ο ανθρωπος ειναι αξιολογος...μας δεχτηκε με πολυ χαρα του εξηγησαμε την κατασταση και μας ειπε οτι θα κανουμε οτιδηποτε δυνατο. Ακομα και αυτος παραδεχτηκε πως δεν υπαρχουν γνωσεις στους κτηνιατρους επανω στα πτηνα και ειδικα στους παπαγαλους τωρα ξεκινησε..φανταστειτε μας ανεφερε και για τη σχολη Θεσσαλονικης η οποια κιαυτη ασχολιοταν περισσοτερο με κοτοπουλα και αλλα πτηνα..τωρα ξεκινησε να διευρυνει τους οριζοντες της και σε αλλα ειδη εξωτικων ζωων οπως οι παπαγαλοι. Κανενας δεν ειναι ειδικος και το ξεκαθαρισε εχει εμπειριες συνεχεια απτο παρκο οπως επισης πως ανανεωνει τις γνωσεις του και στο εξωτερικο...παντως δεν ειναι τυχαια που ειναι σε αυτη τη θεση..και ειδικα στο Αττικο...Καταρχας μας καθησυχασε και μας εξηγησε ολο το προβλημα και πως οι περισσοτεροι παπαγαλοι και απο εμπειριες που εχει παρουσιαζουν νεφρικη ανεπαρκεια που οδηγειται σε αρθριτιδα και και..δεν ξερουμε πως συνεχιζει...Οι χορηγιες των φαρμακων που εδινα τοσο καιρο ισως ναταν λαθος αποτι καταλαβα εξω εξω που μου το δωσε να το καταλαβω. Εγω τον εμπιστευομαι λιγο περισσοτερο γιατι με κερδισε σαν ανθρωπος που ειναι το πιο σημαντικο..μας εξηγησε παρα πολλα πραγματα για να καταλαβουμε κατασταση..ειπε πως δεν χρειαζεται η ευθανασια και πως πρεπει να το παλεψουμε..Κατα κυριο λογω με ρωτησε για εξετασεις αιματος..που αυτο θα δειξει..πολλα...βιοχημικες εξετασεις εδω στην Ελλαδα..γιατι νομιζαμε εξωτερικο...την Παρασκευη περιμενουμε αποτελεσμα και θα ξεκινησουμε αγωγη για 10 ημερες...Για τα ποδια του διαβασατε...σιγα σιγα θα πεφτουν η θα τα καθαριζει μονος του ετσι ειναι απτη φυση...ειναι κριμα να πληγωσουμε το πουλι τουλαχιστον να σταματησουμε το μικροβιο και να παραμεινει στασιμο..εγω με τοσα που βλεπω τοσα που ακουω απτο τηλεφωνο μα πραγματικα σε κανεναν μα Κανεναν δεν θα το εμπιστεομουν τοΝ Πιπη να το πειραξουν...ολοι απο βιβλια ειναι και πιθανοτητες..και μας ξεκαθαρισε πως δεν υπαρχουν γνωσεις. Μας ειπε πως ισως και εκει να χρειαστει κολλαρο αν δημιουργηθουν πληγες να μην τα πειραζει. Απο βαρος εχουμε πιασει το 100αρι ειναι ντουρασελ και πολυ καλα θυμαμαι το καλοκαιρι που ζυγιζε σαν καναρινι συνεχιζουμε τωρα απο σημερα μεχρι την Πεμπτη...να τρωει οτι θελει και επισης κομμενες οι αντιβιωσεις να καθαρισει να ξεκινησουμε τις καινουργιες..Πιστευω σενα θαυμα...η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια....

fspike
31-01-13, 09:48
Χαίρομαι πολύ Αγάπη!!!! Πραγματικά! Σας είπε δλδ ότι δεν είναι γάγγραινα αυτό??

Φοίβος
31-01-13, 09:49
Μακαρι Αγαπη! Κι εγω πιστευω στο ιδιο θαυμα με εσενα! Μου εδωσες ελπιδα με αυτα που σας ειπε ο γιατρος του Αττικου. Μακαρι να ξερει καλυτερα απο τους αλλους και να τα κανει ολα σωστα με τον Πιπη.

ΜΑΚΡΙΑ απο το γιατρο του Βολου που ειπες. Ουτε γι αστειο! Για καμια γατα ή σκυλι τελοσπαντων που εγω τα δικα μου δεν θα του τα πηγαινα ουτε για εμβολιο. Για πουλια δεν εχει την παραμικρη ιδεα. Αν καποιος στο Βολο εχει μια ιδεα απο εξωτικα ειναι ο Γιωργος Μιχαηλ, αλλα κι αυτος δεν εχει ειδικευση πτηνιατρου, απλα εχει δουλεψει σε κλινικη στην Αμερικη που ειχε τετοια περιστατικα.

dia
31-01-13, 10:54
Εύχομαι ειλικρινά όλα να πάνε καλά!
Χαίρομαι πολύ για τα καλά νέα του Πίπη!
Δως του ποοοολλά φιλάκια!

Sissy
31-01-13, 11:18
Αν καποιος στο Βολο εχει μια ιδεα απο εξωτικα ειναι ο Γιωργος Μιχαηλ, αλλα κι αυτος δεν εχει ειδικευση πτηνιατρου, απλα εχει δουλεψει σε κλινικη στην Αμερικη που ειχε τετοια περιστατικα.

Ευχαριστώ γι αυτή σου την πληροφορία Ανέστη! δυστυχώς δεν υπάρχει κτηνίατρος με ειδικότητα πτηνίατρου στην χώρα μας (απ΄όσο γνωρίζω).
Οπότε το να έχουμε επιστήμονες που έχουν εργαστεί κοντά σε άλλους που έχουν αυτή την ειδικότητα θεωρώ πως είναι σημαντικότατο!

vagelis76
31-01-13, 12:00
Μακάρι,μακάρι !!!!

Αυτό που είπε ο γιατρός,ότι θα τον αφήσετε να πέσουν τα δαχτυλάκια του μόνα τους,θα τον βοηθήσει να προσαρμοστεί πιο ομαλά στα νέα δεδομένα της ζωής του και την ιδιαιτερότητα του.Σταματήστε το μικρόβιο και θα πάνε όλα καλύτερα Αγάπη!!!!
Έχει λογική αυτό που σας είπε ο γιατρός για την αλλοίωση των νεφρών από τα φάρμακα...καθώς και του συκωτιού του.

Agapi
31-01-13, 14:27
Χαίρομαι πολύ Αγάπη!!!! Πραγματικά! Σας είπε δλδ ότι δεν είναι γάγγραινα αυτό??

οχι Γιωργο μου υπαρχει μια μορφη γαγγραινας...το τι μικροβιο ομως το δημιουργησε θα το μαθουμε απτις εξετασεις...

Μακαρι Αγαπη! Κι εγω πιστευω στο ιδιο θαυμα με εσενα! Μου εδωσες ελπιδα με αυτα που σας ειπε ο γιατρος του Αττικου. Μακαρι να ξερει καλυτερα απο τους αλλους και να τα κανει ολα σωστα με τον Πιπη.

ΜΑΚΡΙΑ απο το γιατρο του Βολου που ειπες. Ουτε γι αστειο! Για καμια γατα ή σκυλι τελοσπαντων που εγω τα δικα μου δεν θα του τα πηγαινα ουτε για εμβολιο. Για πουλια δεν εχει την παραμικρη ιδεα. Αν καποιος στο Βολο εχει μια ιδεα απο εξωτικα ειναι ο Γιωργος Μιχαηλ, αλλα κι αυτος δεν εχει ειδικευση πτηνιατρου, απλα εχει δουλεψει σε κλινικη στην Αμερικη που ειχε τετοια περιστατικα.

Το ξερω πραγματικα υπαρχει ελπιδα!!!!!! Σευχαριστω για τις πληροφοριες φιλε μου νασαι καλα!

Μακάρι,μακάρι !!!!

Αυτό που είπε ο γιατρός,ότι θα τον αφήσετε να πέσουν τα δαχτυλάκια του μόνα τους,θα τον βοηθήσει να προσαρμοστεί πιο ομαλά στα νέα δεδομένα της ζωής του και την ιδιαιτερότητα του.Σταματήστε το μικρόβιο και θα πάνε όλα καλύτερα Αγάπη!!!!
Έχει λογική αυτό που σας είπε ο γιατρός για την αλλοίωση των νεφρών από τα φάρμακα...καθώς και του συκωτιού του.

ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Βαγγελη μου πιστευω ειναι το καλυτερο ειναι κριμα να το ταλαιπωρησουμε...θα τα καταφερουμε....εγω παιρνω αισιοδοξια απαυτο.... που ειδα συγκινηθηκα...

http://www.youtube.com/watch?v=rCZAVG_HBU4

στα ματια μου οτι και ναλλαξει πανω του θαναι ο Πιπης μου για παντα.....δεν θα τον αφησω ποτε θαμαι παντα διπλα του ......καταλαβαινει παρα πολλα και μου το δειχνει σημερα σηκωθηκε και ειχε παρα πολυ κεφι πρωτη κινηση να χοροπηδαει οπως μπορουσε και να μου στελνει φιλια!....... χθες ηταν τοσο ησυχος στην εξεταση που εκανε κιαυτος κουραγιο θα το παλεψουμε εχει δυναμη σημερα του προσφερω μια μεγαλη ποικιλια απο λιχουδιες γιατι απτην ωρα που θα ξεκινησουμε τις αντιβιωσεις θα πρεπει να τρωει μονο τα σπορακια του την καθημερινη δηλαδη σημερα γινεται παρτυ απτο φαγητο! Και δεν λυπαμαι για τιποτα.....νιωθω τοσο τυχερη και περηφανη που ειναι στη ζωη μου ενα τετοιο πουλι....απλα δεν μπορω να φανταστω την απωλεια του για κανενα λογο

Sissy
31-01-13, 17:13
Πολύ χάρηκα με τα τελευταία νέα σας για τον Πίπη παιδιά!!όλοι ευχόμαστε και ελπίζουμε ότι θα πάνε όλα καλά!;)

.Οι χορηγιες των φαρμακων που εδινα τοσο καιρο ισως ναταν λαθος αποτι καταλαβα εξω εξω που μου το δωσε να το καταλαβω.
...τα φάρμακα όπως καταλαβαίνω Αγάπη δεν τα έδωσες μόνη σου αλλά ήταν αγωγή του προηγούμενου κτηνίατρου......μαράζι το έχω να συναντήσω γιατρούς να συμφωνούν (για τρόπους θεραπείας ή αγωγής φαρμάκων....είτε πρόκειται για ανθρώπους είτε για ζώα)

Agapi
31-01-13, 17:36
Σισσυ μου κανενα φαρμακο δεν εδωσα μονη μου οτι με συμβουλευε ο γιατρος...εκανα ..που πριν παω στο γιατρο του Αττικου... μου ειπε τελικα η χορηγηση των φαρμακων δεν πετυχε....και μου πε να συνεχισω να τα δινω...μαζι και ασπιρινη...ο γιατρος απτο Αττικο μου δωσε μια μικρη ποσοτητα απτο Baytril και πηγα και αγορασα το Flagyl , το Ζyloric και Ultra Levure καψουλες...μου εγραψε σενα χαρτι τις δοσολογιες......απο Παρασκευη μαλλον Σαββατο θα ξεκινησουμε την χορηγια των φαρμακων να καθαρισει οπως επισης θα του στειλω και μια κουτσουλια σε ασπρο χαρτι...

Agapi
01-02-13, 13:50
αυτες ειναι χθεσινες φωτογραφιες μετα το φαγοποτι....και το παρτυ λιχουδιων ηθελε παιχνιδια!!!!! μαρεσει τοσο πολυ το φτερωμα του.....λαμπιριζει!!

μαλλι μοικανα

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/321425_4750222147868_1718458472_n.jpg

μετα το φαι ερχεται το ξυσιμο.......
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/539240_4750177626755_1201546422_n.jpg

αυτη ειναι λιγο πιο παλια...μπανακι με την μπουρνουζοπετσετα...

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/25916_4642685739525_1729066754_n.jpg

περιμενω με αγωνια τι θα πει ο γιατρος......και τα αποτελεσματα των εξετασεων ...ειπα να σας βαλω κατι χαρουμενο να ξεκινησει καλα ο μηνας!!!

Sissy
01-02-13, 13:56
Καλό μήνα Πίπη!!εύχομαι αυτός ο Φεβρουάριος να είναι ένας από τους καλύτερους μήνες και η αρχή της πλήρους ανάρρωσης σου!!....καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις του Αγάπη!!:)

Μπέττυ
01-02-13, 13:59
Καλό μήνα Πίπη και Αγάπη!!!Εύχομαι να έχουμε καλά και αισιόδοξα αποτελέσματα!!!Περιμένω με αγωνία!!!!Την αγάπη μου και στους δύο!!

papajim
01-02-13, 20:32
Μόλις μας πήρε τηλέφωνο ο γιατρός με τα αποτελέσματα των εξετάσεων...θα σας ενημερώσει η Αγάπη σε λίγο καθώς αυτή μίλησε μαζί του...
Αύριο πρωί ξεκινάμε την 10ήμερη θεραπεία του κυρίου(ας) (who knows?:p)Πίπη για να καταφέρουμε να ξεπεράσουμε αυτό το βουνό...Καλό μήνα σε όλη τη φωλίτσα και στους φίλους μας, τα μέλη του forum...Με υγεία πάνω απ' όλα σε σας και στις φτερωτές συντροφιές σας! :D

Agapi
01-02-13, 21:32
λοιπον τα νεα ειναι πως υπαρχουν αυξημενα λευκα αιμοσφαιρια....λογω φλεγμονης....το ουρικο οξυ ειναι μια χαρα δεν εμφανιζει κατι...απτα νεφρα...τωρα βεβαια...μου εξηγησε ο γιατρος πως η κατασταση του Πιπη ειναι μετρια και οχι ακραια ισως υπαρχει καποιο μικροβιο το οποιο δεν φαινεται γιατι πρεπει να παρουμε μεγαλη ποσοτητα αιματος... λειπουν καποιες πρωτεινες...αυριο ξεκιναμε αγωγη!

Μπέττυ
01-02-13, 21:42
Καλή επιτυχία με την αγωγή αυτή!!!!Γρήγορα να φύγει το μικρόβιο!!!
Σου είπε για το άν θα ξαναπάρει αίμα;Ή δεν γίνεται να πάρει πιο πολύ για εξέταση;

Agapi
01-02-13, 21:51
οχι Μπεττουλα μου δεν μου ειπε κατι... θα ξαναμιλησουμε μετα απο 10 μερες !!!

fspike
01-02-13, 21:55
Kαλή επιτυχία Αγάπη, Γιώργο & Πίπη!!!! Να είναι ένα ΚΑΛΟ 10ήμερο!!!

Dream Syndicate
01-02-13, 22:16
Εύχομαι τα καλύτερα και αυτή τη φορά.

dia
01-02-13, 23:17
Ο μήνα άρχισε με ωραία νέα. Πιστεύω να συνεχίσουμε όπως αρχίσαμε και να έχουμε ακόμα μια ωραία έκπληξη που θα μας την δώσει αυτή την φορά ο Πίπης.
Ευχομαι όλα να πάνε καλά!!

tzooon1989
01-02-13, 23:39
τι θεραπεια σου εδωσε ο γιατρος? ευχομαι τα καλυτερα...περαστικαααα

Marilenaki
02-02-13, 11:43
καλο μηνα πιπη αγαπη και γιωργο!!!! αυτος ο μηνας να ειναι γεματος ενεργεια και δυναμη!!!

Victoria
03-02-13, 18:42
Είναι δυνατός ο Πίπης και θα τα καταφέρει!
Εύχομαι με την αντιβίωση να καταπολεμήσει το μικρόβιο και να γίνει καλά...του αξίζει να γίνει καλά!
Με όλη μου την καρδιά εύχομαι να είναι όλα περαστικά!

Agapi
03-02-13, 20:22
τι να πω μεσα απτην καρδια μου σας ευχαριστω παρα πολυ για την στηριξη σας παιρνουμε κουραγιο......ναστε ολοι καλα!!!! ειναι 2ημερα χορηγιας φαρμακων και συνεχιζουμε ακα8εκτοι ο Πιπης δεν μασαει !!!! πρεπει ομως να συνεργαστουν τα ποδαρακια μας ελπιζω στο καλυτερο!!!!!! και παλι σας ευχαριστω!!!!

BanOr
07-02-13, 12:40
Αγαπη πως τα πατε;

Agapi
07-02-13, 15:28
συνεχιζουμε ειμαστε στην 6ημερα βεβαια απο διαθεση παιχνιδια φαγητο ειμαστε μια χαρα..τα ποδαρακια δεν βλεπω να συνεργαζονται...αλλα που ξερεις μεχρι την 10ημερα.

BanOr
07-02-13, 15:40
Ναι οντως ποτε δεν ξερεις!!

Μπέττυ
11-02-13, 16:00
Σήμερα εάν δεν κάνω λάθος τελειώνει με τα φάρμακα ο Πίπης.Πώς είναι Αγάπη;

Agapi
12-02-13, 15:45
ναι Μπεττουλα μου σημερα 7 το απογευμα τελευταια χορηγηση φαρμακων νομιζω οτι κατι καταφεραμε...αυριο θα βαλω φωτογραφιες..βεβαια δεν ειναι σιγουρο στα αλλα δαχτυλακια εχει απλωθει 3 μερες δεν του χορηγησαμε και απλωθηκε... εσεις τι λετε να παρω σημερα τηλ τον γιατρο η αυριο/?? με ολη αυτη την κατασταση θα σας ανοιξω την καρδια μου και θα σας πω πως στενοχωρεθηκα παρα πολυ... αλλα ουτε εγω ουτε εκεινος το βαζουμε κατω λυπαμαι πολυ για τα ποδαρακια του μακαρι να τοχαμε προλαβει...αλλα η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια θα το παλεψουμε μεχρι τελους σας ευχαριστω παρα πολυ ολους...κατι μου λεει πως καταφεραμε...κατι σταματησαμε.. ο Πιπης παντα ζωηρος παιχνιδιαρης δεν χανει το κεφι του την τρυφεροτητα του με κανει να γελαω στις πιο χειροτερες μου μερες...παντα θαναι εκει και θα με περιμενει να γυρισω να δωσουμε χαδια και φιλια και να παιξουμε...

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/65583_4817988401982_487765413_n.jpg

οσο μεγαλωνει γινεται ενας κουκλος σας στελνει τα φιλακια του και σας αγαπαει πολυ!!!!!

Αυριο εαν μου το επιτρεψει ο γιατρος θα του φτιαξω ενα λουκουλιο γευμα με λαχανικα..πολυχρωμο παρτυ θα κανουμε .... Ευχαριστουμε για ολα!

http://www.parrotsr4ever.org/Supper_B.jpg

zack27
12-02-13, 15:53
Αγαπηβ αν νομιζεις οτι πρεπει να τον παρεις σημερα , να τον παρεις γιατι οχι! μη δισταζεις!!!

tzooon1989
12-02-13, 15:55
παρτον απο σημερα...καλυτερα

Μπέττυ
12-02-13, 16:24
Μακάρι να πήγανε όλα καλά και το κακό μικρόβιο να σταμάτησε να εξαπλώνεται!!!!!!!!

Αγάπη,η γνώμη μου είναι να του τηλεφωνήσεις και να του πείς οτι σήμερα τελειώνει η θεραπεία και όλα αυτά που βλέπεις στα ποδαράκια του.Το λογικό είναι να σου πεί να τον δεί από κοντά!!

Ανυπομονώ,όπως όλοι μας,να μάθω τα καλά νέα!Είμαστε δίπλα σου!!!!
Σ 'αγαπάμε κι εμείς Πίπη!!!!!!

BanOr
12-02-13, 16:32
Σημερα σημερα!

Sissy
12-02-13, 17:09
σήμερα Αγάπη....σ΄αγαπάμε πολύ Πίπη!!

BanOr
13-02-13, 08:58
Καλημέρα Αγάπη! Τελικά μίλησες με τον γιατρό;

Sent from my HTC One V using Tapatalk 2

Agapi
13-02-13, 16:15
καλησπερα παιδια και παλι σας ευχαριστω για το ενδιαφερον σας..με τον γιατρο μιλησα και μου πε να συνεχισω τα φαρμακα μεχρι να τελειωσει η ποσοτητα του Baytril μεσα στη καψουλα πουμουχε δωσει δηλαδη ακομα 5 μερες..περιπου οσο παει. μετα κομμενα ολα και ξαναμιλαμε

ΝΑΤΑΛΙΑ
25-02-13, 13:40
κριμα αγαπη ευχομαι να γινει καλα και ν μν ξαναπαθει τπτ ο πιπης ετσι ξαφνικα ομως εεγιναν ετσι χαλια τα ποδια πωω λιπαμε παμε παρα πολυ!

Windsa
02-03-13, 23:52
Κάποιο νέο Αγάπη?

Agapi
03-03-13, 13:20
τα νεα ειναι καλα και σταθερα. περιμενω μερικες μερες τωρα που σταματησαμε τα φαρμακα..να δω εαν θανεβει η μαυριλα η οχι. Μας περιμενει και ενα ραντεβου με το γιατρο..μετα απαυτη τη προσπαθεια νομιζω οτι θα σας στενοχωρησω οπως κιεγω γιατι επαθα καταθλιψη απαυτο αλλα τοχω αποδεχτει..εκεινος μου δειχνει πως ειναι καλα και προσπαθει να ζει τη ζωη του..πλεον το ενα το χανουμε..πεφτουν τα ακρα διαλυονται σιγα σιγα πριν απτο καλαμι..
δηλαδη αυτο...χωρις αιμοραγιες...

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/181126_4643121190411_615021728_n.jpg
ευτυχως δεν εχει ανεβει η μαυριλα..τωρα απτο αλλο μερικα ακρα..δυστυχως τα χασαμε..θα επιστρεψω με φωτογραφιες...

οτι βλεπετε μαυρο φευγει...

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/269249_4643120670398_762618509_n.jpg

τον εφαγε το μικροβιο ..θα δειξει.....αυτες ειναι παλιες φωτογραφιες... τοφτασαμε μεχρι τελους....

εγω καθε μερα του αλλαζω φαγητο νερο καινουργιο χαρτακι και του εχω και μια πετσετουλα μαλακια για να καθεται τρωει παιζει πινει τραγουδαει..δεν χανει το κεφι πεταει και συνεχιζει τη ζωη του.

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/65583_4817988401982_487765413_n.jpg

vagelis76
03-03-13, 15:16
Το ότι πέφτουν σιγά σιγά μόνα τους τα νεκρά δάχτυλα εγώ το βλέπω θετικά,γιατί θα έχει το χρόνο να προσαρμόσει τις κινήσεις του και το τρόπο ζωής του πιο ομαλά.Σε αντίθεση με τη περίπτωση ενός ακρωτηριασμού από το γιατρό,που ο Πίπης θα σοκαριζόταν και θα έπαιρνε πάρα πολύ στρες.
Όταν όλα καθαρίσουν ο Πίπης θα μπορέσει να έχει μια λίγο πιο ιδιαίτερη ζωή αλλά ποιοτικά το ίδιο καλή με τα υπόλοιπα πουλάκι,χάρη σε εσένα Αγάπη !!
Αυτό που πιστεύω ότι πρέπει να κρατάτε σε καλή κατάσταση είναι τα φτερά του,ώστε να έχει τη δυνατότητα να πετάει και να καταφέρνει πράγματα μέσα από αυτό !!!!

Agapi
26-03-13, 18:35
Καλησπέρα παιδια παει καιρός......που εχω να σας πω νέα για τον Πιπη αλλα μετα τις καταιγιδες ερχεται και η Ανοιξη με αναμονη και επιμονη και σωστη χορηγια φαρμακων απτις 21/01 εως και σημερα 26/03

ΤΟ ΦΑΓΑΜΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟ!!!!!!!!!!!!!!! σας το υποσχεθηκαμε πως θα τα καταφερναμε ο Πιπης ειναι δυνατος και δεν μασαει πουθενα ηδη καθαριζουμε σιγα σιγα απτις μαυριλες το ποδαρακια παιρνουν ζωντανια ειναι ροδαλα και παλι στο κανονικο τους χρωμα τα καλαμια αρχιζουν και επουλωνονται και η ζωη μας συνεχιζεται κανονικα...πεταμε τραγουδαμε τρωμε....βεβαια...δεν μπορουμε να μαστε οπως παλια γιατι ζουμε καπως διαφορετικα...και θελουμε βοηθεια σαυτο ομως συμβαλλει η μαμα μου η Αγαπη που μεχει στα ωπα ωπα συντομα φωτογραφιες.

παρτε παιχνιδιαρικες φωτο ο Κωνσταντινος και τον ευχαριστω μεσα απτην καρδια μου μας εστειλε παιχνιδακια καλαματιανα..και τα τιμησαμε με το παραπανω...

με το που ακουσε κουδουνι βουρρρρρ επιθεση

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/313460_4996491624451_471454468_n.jpg

πωπω μασουληματα

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/487523_4996493104488_82781025_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/531686_4996492144464_741103521_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/734424_4996490584425_2114397108_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/644421_4996490064412_213440029_n.jpg

Η ΧΑΡΑ ΤΟΥ ΠΑΠΑΓΑΛΟΥ

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/71957_4996489624401_1743576737_n.jpg

για ολα τα φτερωτα μου φιλαρακια που σταθηκαν διπλα μου τους ευχαριστω .....μεσα απτην καρδια μου ολα του τα ψιθυριζα του Πιπη στο αυτι και χαιροταν ακομη περισσοτερο..

μου πε να σας χαρισει ενα τραγουδι γιατι η ζωη ειναι η ωραια.....και ομορφη παντα να χαμογελατε φιλια πολλα!!!! χαρωπα τα 2 μου χερια τα χτυπω μαζι και φιλακια σας αγαπαμε πολυ

http://www.youtube.com/watch?v=XBrY-Id-ALI

http://www.youtube.com/watch?v=Y5Odk9AVeKM

Μπέττυ
26-03-13, 18:43
Μπράβο Πίπη!!!!!!Είσαι ο ήρωάς μας!!!!!Πάει το κακό μικρόβιο!!!!!!Μακριά και να μην ξανάρθει ποτέ!!!!!
Πολύ χαρά μας έδωσε η μαμά σου με τα υπέροχα νέα!!!!!
Να είσαι πάντοτε γερός μικρέ μου φίλε και να χαρίζεις το χαμόγελο στη μαμά σου!!!!!

Dream Syndicate
26-03-13, 18:47
ίσως το καλύτερο νέο των τελευταίων ημερών.Δε φαντάζεσαι πόσο χαίρομαι.Μπράβο σας.Το φόρουμ γιορτάζει σήμερα και έχουμε πάρτι για τον Πίπι.

:happy:6:happy:8:za2:music 2:happy:3:happy:3:happy:3:partyy 1:love-kiss:happy:4

sarlis
26-03-13, 18:48
Μπράβο Πιπακο το νίκησες το κακό το μικρόβιο.Από δω και πέρα μόνο καλές στιγμές να έχεις.

Dream Syndicate
26-03-13, 18:55
Υπάρχει κάποιος που δεν πιστεύει στα θαύματα;Μετά από τη θεραπεία στα πουλάκια της Μπέτυς και της Αγάπης όλα γίνονται τελικά με σωστή αντιμετώπιση και θετική πίστη.

Giotoyla
26-03-13, 19:15
Μπραβο μικρουλι μου Πιπη!!!Ελπιζω να ειναι παντα καλα Αγαπη

Sissy
26-03-13, 19:17
Να΄σαι πάντα γερός, δυνατός και χαρούμενος γλυκέ μας Πίπη!!!
Μπράβο Αγάπη, χάρηκα τόσο πολύ με τα καλά νέα σας!!!!!;)

Ηλίας
26-03-13, 19:20
Μπραβο Πιπη!!!!!!!!!! Υπεροχα νεα!!!! Μακρια το κακο μικροβιο και να μην ξαναρθει!!!! :happy:6:happy:6:happy:3:happy:3

Marilenaki
26-03-13, 19:30
:happy:3:happy:3Πιπης ο πρασινος μικρος ηρωας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:happy:3:happy:3
:happy::happy:Μπραβο στην γλυκεια και δυνατη μαμα του πυο δεν το εβαλε κατω και μαζι τα καταφεραν να βγουν νικητες!!!!:happy::happy:

αυτο πρεπει να το γιορτασουμε!!!: drink

πανε πολυ μακρια τα ασχημα πια και απο εδω και περα μονο χαρα, τσιριδοφωνουλες και πολυ πολυ παιχνιδι να βλεπουμε απο το πρασινουλι μπογαλακι σου!!!! Ειστε τρομεροι!!! :slowdance__by_serge:Just_Cuz_13::slowdance__by_se rge:sporty88::slowdance__by_serge:sporty88::slowda nce__by_serge:Just_Cuz_13::slowdance__by_serge:Jus t_Cuz_13::slowdance__by_serge:sporty88::slowdance_ _by_serge:Just_Cuz_13:

Tasrek
26-03-13, 19:33
Μπράβο Αγάπη!! Οι κόποι σου δεν πήγαν χαμένοι! Μακάρι να μην επανέλθει το μικρόβιο!!!

vagelis76
26-03-13, 20:15
Μπράβο Πίπη !!!!!!
Μπράβο Αγάπη !!!!!

Εγώ δε χάρηκα απλά,χοροπήδησα από τη χαρά μου !!!!!!

dia
26-03-13, 23:13
Τα πιο χαρούμενα νέα που άκουσα τις τελευταίες μέρες!!!!!!!!!!!!!!!
Μπράβο Πίπη και Αγάπη!!!!
Να είστε και οι δύο γεροί, δυνατοί και πάντα να φτάνετε στον σκοπό σας.

fspike
27-03-13, 09:53
Tι να πω! Μπράβο!! Χαίρομαι πάρα πολύ!!!!!!! Συγχαρητήρια Αγάπη για την υπομονή σου & την αγάπη σου!!

Φοίβος
27-03-13, 10:39
Υπεροχα νεα!!!! Να ειναι παντα υγιης απο εδω και περα κι αλλο κακο να μην τον βρει ποτε ξανα! ;)

Victoria
27-03-13, 23:09
Πολύ χαίρομαι μπράβο!!!Εύχομαι να είναι πάντα υγιείς και ευτυχισμένος.
Μπράβο Αγάπη είσαι η καλύτερη μανούλα ;)

Tasrek
27-03-13, 23:17
Εκτός από την αίσια εξέλιξη του θέματος πρέπει να τονίσω πόσο σημαντικό είναι που μοιράστηκε το πρόβλημα η Αγάπη μαζί μας για να αποτελεί έναν σημαντικό οδηγό για το πως πρέπει να αντιδρούμε όταν το πτηνό συντροφιάς που έχουμε στην κατοχή μας έρθει αντιμέτωπο με ένα σοβαρό πρόβλημα. Η συμβολή του γιατρού έιναι απαραίτητη για να γλιτώσει το πουλί από άσκοπες θεραπείες και τους κατόχους από άσκοπα έξοδα.

zack27
27-03-13, 23:42
Μπραβο βρε Αγαπη!!!! πολλα φιλια να δωσεις στο Πιπη!!!

BanOr
28-03-13, 23:38
ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!
ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ 3 ΣΑΣ (αν δεν κανω λαθος ερχοταν παντου και ο Γιωργος ;) )
ποτε ξανα ο,τι μπορει να στερησει το "χαμογελο" και την "χαρα" του Πιπη και φυσικα σε ολους οσους τον αγαπαμε!

Agapi
29-03-13, 14:34
h δικια μας η δικη σας θετικη ενεργεια πιστη ελπιδα... και εδεσε το γλυκο εγω πιστευω στα θαυματα εσεις? να θυμαστε και της Μπεττουλας το Ελσακι?.... η αγαπη ειναι πανω απολα οχι εγω ε? χαχα ;p ποτε μην το βαζετε κατω .. να παλευετε μεχρι και το τελευταιο λεπτο ισως εκει μεσα στο σκοταδι υπαρχει μια ελπιδα ενα φως. :) ισως το καλοκαιρι να φερουμε και νεο μελος στην παρεα θαθελα να τον κανω υπερευτυχισμενο! και αν τον βλεπω ετσι γινομαι κιεγω. Περασμενα ξεχασμενα :) αλλα με εντονες αναμνησεις.

Agapi
24-05-13, 23:24
Καλησπέρα σας λείψαμε κα8ολου συνεχιζουμε ακα8εχτοι γιατι ειμαστε δυνατοι και δεν μασαμε που8ενα!!! :)

Περασαμε δυσκολες μερες που δεν 8ελουμε να 8υμομαστε και ολα πανε πισω και πλεον προχωραμε η ζωη μας συνεχιζεται κανονικα με ελπιδα αγαπη πιστη τα καταφεραμε.

Ο Πιπης σημερα...μπορει να μην ειναι ο ιδιος μπορει να του λειπουν καποια ακρα....αλλα δεν εχει σημασια εχει δικαιωμα στη ζωη απλα ειναι καπως διαφορετικη...και δεν στενοχωριομαστε κα8ολου...ισα ισα το χαιρομαστε!

Ευχαριστω για την στηριξη σας την αγαπη σας και την πιστη σας που εχετε σεμενα....ναστε ολοι καλα...μεσα απτην καρδια μου το εκτιμω. Μετα απο ολη την ιστορια που περασαμε τους δυσκολους μηνες με κα8αρισμους φαρμακα...πληγες...το φαγαμε το κακο μικροβιο..δυστυχως δεν ειχαμε τυχη και η ζωη εχει λαχταρες...αλλα ολα μεσα στη ζωη... ο Πιπης ειναι ενα ξεχωριστο πουλι για μενα κανω τα παντα πραγματικα γιαναναι ευτυχισμενος..και παντα 8α εχει ξεχωριστη 8εση στην καρδια μου..Ευχαριστω και παλι....

Απολαυστε τον....πρωινα χαδια.

http://www.youtube.com/watch?v=rrWZkpC8S-k

sarlis
24-05-13, 23:32
Μπράβο Πιπη μπράβο Αγάπη!!!!Το ήξερα οτι θα τα καταφέρετε.Ειται με τα δάχτυλα ειτε χωρείς ο Πιπης ειναι υπέροχος και μαχητης.Τον λατρευω:love13:

Giorgos Gr 13
24-05-13, 23:40
Μπραβο!!!

Sissy
24-05-13, 23:40
Μπράβο σας βρε παιδιά, τα καταφέρατε!!πολύ χάρηκα πολύ που είδα μια χαρά στο βίντεο τον Πίπη!!!;)
love ..1Πίπη και Αγάπη σας αγαπάμε!!;)

Μπέττυ
24-05-13, 23:44
Μας λείψατε και μάλιστα πολύ!!!!!Ο Πίπης είναι μαχητής και ο μικρός μας ήρωας!!!!Πολύ χαρηκα που τον είδα!Να είστε καλά και οι δυό σας!Σας στέλνω την αγάπη μου!!!!!

dia
24-05-13, 23:49
Η χαρά μου είναι μεγάλη που τα καταφέρατε, Αγάπη και Πίπη!! Εύχομαι από δω και πέρα η ζωή σας να είναι γεμάτη αγάπη και χωρίς άλλα εμπόδια, αν και αποδείξατε ότι έχετε τα κότσια να τα ξεπερνάτε.

zack27
25-05-13, 00:18
Ενα μεγαλο μπραβο στο Πιπη!!! αλλα και σε σενα Αγαπη!!!!!!!!

Ηλίας
25-05-13, 00:21
Μπράβο που τα καταφέρατε και βγήκατε νικητές από αυτόν τον αγώνα!!!! Χάρηκα πάρα πολύ!!!!

saxo_29
25-05-13, 00:44
Μπραβο και στους δυο σας. Το δεσιμο που εχετε ειναι αξιοζηλευτο.

vagelis76
29-05-13, 13:13
Μπράβο σας Αγάπη,ένα φιλί στο μαχητή Πίπη !!!!

Sotos99
29-05-13, 15:47
Ενα μεγαλο μπραβο στον Πιπι αλλα και σε εσενα αγαπη

Φοίβος
29-05-13, 19:46
Ευτυχως που τα ζωα προσαρμοζονται στα δεδομενα που τους φερνει η ζωη χωρις να νοιαζονται για το φαινεσθε. Ειναι αξιολατρευτος ο μικρος μαχητης! :Laie_7::love13:

Marilenaki
29-05-13, 19:52
Μπραβο Πιπη μεγαλε!!!!!! Αγαπη εχεις ενα πρασινο διαμαντακι κοντα σου!!

fspike
30-05-13, 10:03
Μπράβο σας!!! Ναι ναι καλα το πουλάκι.. Τράβηξε πολλά!

Agapi
30-05-13, 19:00
να πω την αλη8εια ολη η κατασταση ηταν πολυ δυσκολη ΞΕΚΙνησε με πτερροφαγια με κολαρο και συνεχισε με...λα8ως φαρμακευτικη αγωγη και προληψη δυστυχως ο Πιπης παιδευτηκε αλλα τωρα ειναι περδικι αυτο εχει σημασια..

Θυμαστε πολυ καλα πως μου ειχαν πει για ευ8ανασια ενω δεν χρειαζοταν .περασα απο γιατρο σε γιατρο και ολοι μου λεγανε πως 8α πε8ανει με βουλα...το οτι σω8ηκε ειναι γιατι βρηκα σωστο αν8ρωπο με σωστα φαρμακα εξετασεις και οχι με πολυ μεγαλα λογια...ακολου8ησα τις συμβουλες του ηταν ξεκα8αρος και ιδου το αποτελεσμα .κιεκεινος μου ειπε πως δεν ειχαμε τυχη...ναναι καλα ο αν8ρωπος 8α τον επισκεφτω το καλοκαιρι αν και τουχα στειλει φωτογραφιες για την κατασταση του...δυστυχως με το 8εμα πτηνιατρου εχουμε ενα προβλημα εδω στην Ελλαδα. Το πουλακι αν και με χαμενα ακρα..στα ποδια του συνεχιζει τη ζωη του μεμενα με την οικογενεια μου το προσεχουμε ειμαστε διπλα του..και χαιρει ακρας υγειας. Ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σας συντομα 8α τον δειτε και απο κοντα αν κατσει κανενα φτερωτο καφεδακι..να στε ολοι καλα εσεις και τα πουλακια σας. Ο ΓΟΛΓΟ8ΑΣ ΠΛΕΟΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕ.

Tasrek
30-05-13, 19:20
Αγάπη πως έχεις προσαρμόσει την καθημερινότητά του και το κλουβί του τώρα που έχει προβληματικά άκρα; Έχει ενδιαφέρον για τα παιδιά που μπορεί να έχουν στην κατοχή τους ένα πουλάκι με παρόμοιο πρόβλημα. Οι εμπειρία σου θα τους χρησιμεύσει.

moustakias
31-05-13, 00:26
Μαθήματα ζωής απο έναν παπαγάλο.
Μπράβο στον Πίπη που μας συγκήνισε με την μαχητικότητά του και ένα μεγαλύτερο μπράβο σε εσένα Αγάπη γιατί χάρις σε εσένα είναι ζωντανός και ευτυχισμένος ο Πίπης.
Respect!

luke
31-05-13, 05:31
Μονο ο πιπης και ο chuck norris θα ειχαν επιβιωση απο κατι τετοιο!! Πιπη εισαι μεγαλο αλανι!!